Klassekampen: Відлига між РФ і Заходом почалася через мир із Києвом

Автор видання Klassekampen переконаний, що примирення Києва з Москвою покладе початок нормалізації відносин із Заходом.

Кілька тижнів тому родичі українських моряків розмахували прапорами в аеропорту «Бориспіль», щоби привітати їх на рідній землі. Вони потрапили в полон минулого року, коли Росія заарештувала три українських судна за межами Криму в Чорному морі. Полонених звільнили завдяки президенту України Володимиру Зеленському.

Чинний президент України, на думку видання Klassekampen, започаткував відлигу у стосунках Києва з Кремлем, що як раз і зробило можливим подібний обмін полоненими. Нагадаємо, обмін включав 70 в’язнів — по 35 з кожного боку. Серед полонених, які повернулися до Києва, був і український кінорежисер Олег Сенцов.

Перші кроки Зеленського на шляху врегулювання конфлікту

Обмін полоненими є важливою віхою у зусиллях налагодити мирні переговори між Москвою та Києвом після конфлікту, який виник в результаті анексії Криму Росією у 2014 році та подальших воєнних дій на сході України. Зеленського було обрано президентом більшістю голосів у липні за його обіцянки припинити війну на сході.

Всього через кілька тижнів після перемоги він провів телефонну розмову з Володимиром Путіним, попросивши президента Росії чинити тиск на представників самопроголошених ресрублів, щоб ті склали зброю. Президент Зеленський також намагається покращити відносини з російськомовним населенням Донецька та Луганська, зокрема шляхом виведення військових сил. 

Роль «Нормандської четвірки»

Нова влада в Києві сподівається, що обмін полоненими триватиме і завершиться мирними переговорами, де також візьмуть участь Франція та Німеччина. Цей формат співпраці назвали «Нормандською четвіркою» після того, як лідери чотирьох країн зустрілися у 2014 році під час 70-ї річниці висадки союзників у Нормандії, щоб знайти рішення для врегулювання конфлікту на Донбасі.

Макрон – за зближення Києва з Кремлем

Президент Франції Еммануель Макрон неодноразово зустрічався з Путіним. Макрон є важливим рушієм зближення між Кремлем і Зеленським. На зустрічі з послами Франції у серпні Макрон заявив, що відштовхувати Росію від Європи було стратегічною помилкою.

«Відлига» і послаблення санкцій 

До того ж Financial Times написав, що прогрес у вирішенні українського конфлікту має спричинити послаблення санкційної політики Європи щодо Росії. Отже, нова відлига між Києвом і Москвою може стати початком нормалізації відносин між Заходом і Кремлем.

Як повідомляв RabinovichTV, колишній президент України Леонід Кучма дав інтерв’ю Associated Press. Леонід Данилович стурбований тим, що лідери Франції та Німеччини, які є посередниками на переговорах між Росією та Україною, підштовхнуть президента Володимира Зеленського до неприйнятних компромісів із Росією.

Матеріали Огляд ІноЗМІ містять оцінки виключно зарубіжних ЗМІ і не відображають позицію  RabinovichTV.

 

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий