Кравчук розповів, якою має бути зарплата топ-чиновників в Україні

Екс-президент прокоментував ситуацію з зарплатами міністрів: як має бути в державі — думка.

Якщо зарплата чиновників в сотні разів перевищує середню зарплату українців, то спертися на них дуже важко. Ці люди нагадують велике багаття, який може в будь-який час спалахнути.

Таку думку висловив перший президент України Леонід Кравчук, пише видання «НВ».

«Зарплата міністра, як і будь-якого керівника, повинна бути тісно пов’язана з успіхами тієї області, яку він очолює. До цього слід додати та морально-етичний аспект, бо міністри, глава уряду, президент і народні депутати наймаються на роботу не тільки для того, щоб отримувати високу зарплату, але і для того, щоб служити народу «, — вважає екс-президент.

На його думку, матеріальний інтерес, мабуть, не буде повною характеристикою людини, який стоїть на чолі держави, галузі або управлінської системи.

«Зарплата топ-чиновника повинна бути досить пристойною, але не перевищувати рівень середньої заробітної плати в Україні більше, ніж в 5 разів. Тобто, якщо ми маємо зараз середню зарплату в Україні, скажімо, 8 тисяч гривень, то в залежності від вищезазначених загальних положень ця зарплата повинна бути не більше 30-40 тисяч гривень. Зараз деякі чиновники отримують зарплати, які в сотні разів перевищують середню «, — зазначив Кравчук.

Перший президент підкреслив, що ситуація, коли генпрокурор отримує в 10 разів більше президента, а топ-чиновники в сотні разів більше середньостатистичних українців — неприйнятна. Такі управлінці не можуть бути надійною опорою для країни.

«В цілому в Україні в цій сфері повна анархія і безлад. Зараз у нас є державні корпорації — Укрпошта, наприклад, де керівники отримують мільйони гривень, а листоноша отримує 4000 — це просто неприпустимо», — зазначив Кравчук.

На його думку, високі зарплати чиновникам не зможуть побороти корупцію в країні.

«Людина, яка вже займався корупцією, схожий на людину, яка грає в азартні ігри або захопився алкоголем. Корупціонер отримував від цього задоволення і буде робити все, щоб це продовжити. Люди звикли до корупції, була створена ціла корупційна система і, на мій погляд, найбільше до цього доклав руку президент Порошенко», — заявив екс-глава держави.