Кравчук розповів, на які поступки піде в переговорах по Донбасу

Перший президент України не сприймає особливий статус Донбасу, однак назвав можливі компроміси при переговорах

Глава української делегації у Тристоронній контактній групі Леонід Кравчук назвав два можливих компроміси по Донбасу. При цьому про особливий статус регіону не йдеться.

«Особливий статус Донбасу. Я це не сприймаю, тому що мені незрозуміло, що це таке. Але я можу сприйняти не «особливий статус», а «особливу систему управління» у цих регіонах. Це вже компроміс. Управління, але не статус», — підкреслив екс-президент в інтерв’ю «Суспільному».

Він нагадав, що за часи своєї каденції підписав закон про вільну економічну зону на Донбасі.

«Це міг би бути один із кроків, для того, щоб люди почали діяти, і розв’язувати складні питання, залучивши туди інвестиції, щоб порівняно швидко відновити життя і дати людям шанс працювати, заробляти та жити нормально», — пояснив Кравчук.

Глава делегації зазначив, що ці компроміси не стосуються суверенітету України. Однак з наданням особливого статусу ситуація зовсім інакша.

«Це вже якась окрема держава буде, з якимись особливими політичними повноваженнями. Можемо договоритися, що вони можуть мати свою поліцію, свої внутрішні силові структури, може дійти вже до війська, до прикордонників. Тоді це вже не буде територія в складі України», — підкреслив він.

Як повідомляв RabinovichTV , 30 липня президент Володимир Зеленський призначив Кравчука головою української делегації у ТКГ.

Нагадаємо, що 28 липня другий президент України Леонід Кучма заявив, що йде з посади глави української делегації у ТКГ щодо врегулювання ситуації на Донбасі.