Купив квіти – заплати штраф: за продаж первоцвітів каратимуть

У Києві будуть штрафувати за продаж рідкісних квітів. Стало відомо, на скільки оштрафують порушників.

Зовсім скоро в Україну  прийде  справжня весна, а з її приходом настане перше весняне свято відоме не тільки сонячними посмішками мам, дружин і дочок, а й судорожними пошуками подарунків. Потрібно визнати, – чоловікам дуже непросто догодити своїм коханим. Але відомо, що один з найкращих подарунків на весняне свято – квіти. Адже, кожна жінка в знак зізнання мріє отримати тендітну духмяну квітку.

І тут всім чоловікам потрібно бути дуже обережними. Так як з приходом весни починається масова торгівля первоцвітами. І на жаль, завжди є ризик купити квіти, які занесені до Червоної книги України. Тому вже зараз у прес-службі мерії Києва нагадали, що за збір і продаж таких рослин доведеться заплатити штраф. Причому карати будуть не тільки продавців, а й покупців первоцвітів.

Отже, в столиці стартує Всеукраїнська акція охорони первоцвітів. У Києві сформують мобільні патрульні групи по охороні і збереженню ранньоквітучих рослин. Також влада закликає відмовлятися від покупки первоцвітів, їх збору та продажу. Адже купуючи квіти поблизу станцій метро або на зупинках громадського транспорту, ми не замислюємося, що таким чином також знищуємо природу. А одна вирвана квітка виду «пролісок» – це вкрадене життя у 45 паростків.

Незаконний збір і збут первоцвітів заборонений Законом України «Про Червону книгу України» та статтями 88-1 і 90 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Торгівля первоцвітами карається штрафом від 1700 гривень до 3655 гривень з конфіскацією рослин.

В Україні заборонено торгувати первоцвітами, які занесені до Червоної книги України та охороняються законом. Серед них – підсніжник звичайний, крокус, тюльпан дібровний, пролісок сибірський, сон-трава, горицвіт весняний, первоцвіт дрібний, шафран сітчастий та інші.

До слова, за даними Мінприроди, щорічно в Україні за сезон знищують 20 мільйонів первоцвітів.