Літній час: коли Україна переводить стрілки годинників

Коли і в який бік українцям слід переводити стрілки годинника, і як безболісно пережити загублену годину

У 2020 році Україна все ще не відмовилася від переведення годинників з зимового на літній час. Тому країна традиційно переведе стрілки годинника в останню неділю березня. В цьому році це станеться в ніч з 28 на 29 березня. Стрілки годинника слід перевести на одну годину вперед.

Ідея переведення годинників виникла в американського президента Бенжамена Франкліна. Він хотів економити світло в магазинах. Однак в США цю ініціативу заблокували виробники свічок. Вперше ж години перевели у Великобританії в 1908 році, пише Korrespondent.net.

Годинники переводять для економії енергетичних і паливних запасів за рахунок раціонального використання денного світла для неспання, праці і дозвілля. У багатьох країнах літній час називають «daylight saving time» — час, зберігаючі денне світло. Однак деякі експерти стверджують, що чиста економія енергії при перекладі годин становить від 0,5 до 3%.

Для більшості людей, які не скаржаться на здоров’я, такий перехід не буде нести будь-якої серйозної загрози. Однак поберегтися все ж варто. Так, для легкої адаптації медики рекомендують повноцінно відпочивати, більше гуляти на свіжому повітрі, правильно харчуватися і остерігатися стресових ситуацій.

Також намагайтеся в цей період не планувати особливо важливих справ і уникати сильних фізичних навантажень. Буде відмінним рішенням, якщо за пару тижнів до 29 березня ви почнете лягати спати раніше, ніж зазвичай.

Як відомо, астрономічний час в різних регіонах нашої країни помітно відрізняється. Наприклад, реальна різниця між Донецьком і Києвом становить 30 хвилин. Тобто на Донбасі сонце встає на півгодини раніше.

Реальна різниця між Одесою і Києвом — одна хвилина, Сімферополем і Києвом — 14 хвилин, а ось між Донецьком і Ужгородом — 1 годину і 2 хвилини.

Нагадаємо, що Європарламент проголосував за скасування переведення годинників.