Лондон після Brexit вестиме переговори з Україною про безвіз

Безвіз без взаємності: посол Великої Британії анонсував, коли відбудуться візові переговори з Україною. Що відбувається?

Візові переговори між Україною і Великою Британією, яка сьогодні, 31 січня, офіційно виходить зі складу Європейського Союзу, відбудуться не скоро.  Трапиться це не швидше, аніж через рік.  Про це заявила посол Британії в Україні Мелінда Сіммонс в ефірі одного із українських телеканалів.

«Коли ми підійдемо до кінця цього періоду, то ми тоді повинні вести переговори про двосторонню угоду (щодо віз, – ред.) з Україною і вирішуватимемо ці питання. Потім будемо проводити переговори і торгові, й інші з українським урядом. Але це буде пізніше», — анонсував посол.

Сіммонс зазначила, що президент України Володимир Зеленський видав указ про безвізовий режим для Великої Британії на рік оскільки у внутрішньому плані країна більше не буде членом ЄС, тоді як міжнародні угоди залишаються чинними, інформує «ZN.UA».

«Питання безвізу – це не політичне питання, це питання безпеки кордонів. А безпека кордонів – це причина, чому Британія не брала участь у Шенгенській угоді. І ця політика не змінилася. Після того, як ми вийдемо з ЄС, візовий режим для українців продовжиться. Тобто не буде змін, якщо ви будете їхати в Британію з України, вам потрібно отримати візу», — підкреслила Сіммонс.

Нагадаємо, що Володимир Зеленський запровадив безвізовий режим з Україною для підданих Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії до 30 січня 2021 року.

Окрім того, 31 грудня Велика Британія офіційно залишає склад Європейського Союзу. З 1 лютого в Британії почнеться перехідний період.