Малий та середній бізнес України порахував збитки від карантину

Мільйонні збитки: стало відомо, скільки підприємств закрилися через карантин.

У зв’язку з всеукраїнським карантином тимчасово призупинили свою діяльність 29% компаній в Україні, при цьому ще 6% повністю закрили свій бізнес. Такі дані отримала Спільнота українських підприємців разом з Ukrainian Marketing Group під час соціологічного дослідження, повідомляє «Сьогодні».

Деякі галузі бізнесу залишилися зовсім без доходів, наприклад, розважальний і транспортний бізнес . Втім, і ті компанії, які продовжують працювати, різко втрачають прибуток і скорочують штат співробітників. Третина власників бізнесу, переважно мікрорівня, фіксують падіння доходів на 90-100% з початку карантину. Ці ж підприємці звільнили до 50% штату співробітників.

Серйозні втрати несе ресторанний бізнес . За даними компанії щодо автоматизації ресторанів Poster, після двох тижнів карантину 2500 українських закладів припинили роботу. Це 63% від усіх клієнтів компанії в Україні. Таким чином, можна припустити, що зараз в країні не працюють приблизно 30 тисяч закладів.

Продажі закладів громадського харчування в Україні з 23 по 29 березня скоротилися в середньому на 73% порівняно з аналогічним періодом в карантин. Продажі різко знизилися не тільки в столиці (на 78%), а й у всіх найбільших обласних центрах. Так, у Львові показник просів в середньому на 78%, в Харкові – на 73%, в Дніпрі – на 65%, в Одесі – на 60%.

«У ресторанному бізнесі без роботи залишилося понад 160 тисяч осіб. Тільки у клієнтів Poster зараз не працює 13 тисяч співробітників», – зазначають аналітики.

Крім того, на ринку праці загалом зменшилася кількість вакантних місць. За даними Work.ua, за два тижні вакансій стало менше в 1,8 раза. В 2,5 раза скоротилася кількість нових публікацій про пошук нових співробітників. Кількість компаній з активними вакансіями скоротилася на 25%.

До слова, зважаючи на загрозу коронавірусу, в столиці зросла кількість безробітних і прокотилася хвиля масових скорочень. На багатьох підприємствах зменшують зарплати, «урізають» надбавки і премії. А левову частку працівників відправили у відпустку за власний рахунок.