Мега-аудит від Рахункової палати: під прицілом державні важковаговикі

Рахункова палата анонсувала тотальний аудит: перевірять, куди йдуть бюджетні гроші.

Через те, що на реформи йдуть колосальні гроші Рахункова палата України анонсувала мега-аудит в 2020 році. Зокрема, відомство планує в цьому році провести понад 80 аудитів: перевірять «важковаговиків»: ЦВК, Раду, Камбін і державне підприємство «Укрпошта».

«У 2020 році ми візьмемося за важковаговиків. Адже сьогодні чи не перед кожним українцем постає питання, наскільки ефективно органи влади використовують бюджетні кошти на свої потреби і реформи», – написав глава Рахункової палати Валерій Пацкан на своїй сторінці в Facebook.

Серед іншого, перевірки чекають Верховну Раду, Центрвиборчком, Кабмін, РНБО, Конституційний суд, «Укрзалізницю», «Укрпошту», СБУ та інші відомства і підприємства.

Також планується «проаналізувати ситуацію» в освіті, охороні здоров’я, соціальній сфері.

«На реформи йдуть колосальні кошти. Ми повинні бути впевнені, що результат буде належним», – додав глава Рахункової палати. 

 

До слова, Рахункова палата підзвітна Верховній Раді. Працює незалежно від інших державних органів та займається фінансово-бюджетним контролем.

Зараз палату воглавляет Валерій Пацкан – депутат двох минулих скликань (спочатку був в «Ударі», потім – в «БПП»). Керує контролюючим органом Ради з 2018 року.