Мінцифра та НАЗК презентували навчальний курс про викривачів корупції

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) у співпраці з Міністерством цифрової трансформації України (Мінцифра) та за підтримки Проєкту «Підтримка організацій-лідерів у протидії корупції в Україні «ВзаємоДія» (SACCI), який впроваджується за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), презентували навчальний курс «Викривач у законі».

« Серіал «Викривач у законі» є одним з інструментів для поширення знань про викривання . Окрім того, освітня платформа Мінцифри — це додаткова аудиторія здебільшого молоді, якій потрібно допомагати формувати нульову толерантність до корупції. Впевнений, курс стане в пригоді тим, хто ще сумнівається: викривати корупцію чи ні» , — розповідає керівник Департаменту запобігання та виявлення корупції Сергій Деркач.

Навчальний курс допоможе глядачам дізнатися:

  • хто такий викривач, які в нього права та гарантії захисту згідно із законом;
  • що таке корупція, як вона впливає на життя кожного громадянина зокрема й державу та суспільство загалом;
  • що має бути зазначено в повідомленні про можливі факти корупції, яке подає викривач;
  • до якого органу потрібно подавати повідомлення про корупцію;
  • як подавати повідомлення про корупцію через сайти державних органів.

« Серіал спрямований на те, щоби кожен громадянин не просто усвідомив проблему — «Корупція існує». А щоб усвідомлення цього факту ставало відправною точкою до дії — «Що саме я можу зробити, щоби боротися з корупцією вже сьогодні?». Спираючись на численні дослідження, ми бачимо, що значна частина українців стикалася з корупцією в тому чи іншому вигляді й дійсно хоче з нею боротися. Тому в цьому серіалі ми показали конкретну механіку того, як стати викривачем або допомогти в запобіганні корупції» , — зазначила заступник Міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції Валерія Іонан.

Після перегляду 5-ти серій навчального курсу та успішного складання фінального тестування користувачі отримають сертифікат, що засвідчує проходження базового антикорупційного курсу обсягом 0,2 кредиту ЄКТС.

Записатися та пройти курс можна за посиланням: https://osvita.diia.gov.ua/courses/vikrivac-u-zakoni.