МОЗ може продовжити карантин по всій Україні

У МОЗ допускають продовження карантину після 22 червня з ослаблениями — рішення буде прийматися по ситуації

Деякі обмеження в Україні можуть бути продовжені і після завершення п’ятого етапу виходу з карантину 22 червня. Рішення пройматиметься на основі динаміки захворюваності. Про це повідомив головний санітарний лікар Віктор Ляшко.

Він нагадав, що карантин в Україні триватиме ще 3 тижні, до 22 червня. «Це 100%. Після цього будемо дивитися, як пом’якшення з 10 і 15 червня буде впливати на ситуацію», — зазначив Ляшко.

В залежності від динаміки захворюваності карантинні обмеження можуть бути продовжені з пом’якшеннями.

«Якщо ситуація буде на такому ж рівні — ми знову-таки будемо переглядати карантин, він буде адаптивний, і адаптивність його буде, можливо, не на обласному рівні, а на рівні населеного пункту», — додав Ляшко.

На продовження/завершення карантину також буде впливати епідемічна ситуація в країнах Європейського союзу, які першими увійшли в епідемічний процес.

Нагадаємо, 1 червня в Україні почався третій етап ослаблення карантину: відновили роботу спортзали, ТРЦ і деякі навчальні заклади, також відновив роботу метрополітен. Крім того, поновилися міжобласні (поки що 10 регіонів) автобусні пасажирські перевезення.

Як повідомляв RabinovichTV , станом на 2 червня в Україні зафіксували 24 340 хворих на COVID-19 . За минулу добу інфікувалися ще 328 людей. Загалом захворіли 1747 дітей та 4682 медики. Померли 9 українців від ускладнень коронавірусної недуги, натомість одужали — 388 людей. А це на 236 більше за попередню добу.