МВФ повертається в Україну: чого чекати від кредиторів?

14 листопада в Україну повернулася місія МВФ. Уряд сподівається підписати з кредиторами нову програму співпраці.

Міжнародний валютний фонд повернувся в Україну, щоб обговорити умови надання нових кредитів Україні. Чи потрібні Україні гроші Фонду і що зажадають кредитори за допомогу, розбиралися разом з експертами.

Кредит не потрібен

Економіст Ярослав Жалило вважає, що Україні не потрібні гроші МВФ прямо зараз. На його думку, на переговорах з Фондом обговорять оздоровлення банківської системи, оскільки кредиторів турбує великий відсоток непрацюючих кредитів в Україні. Крім цього, МВФ продовжить обговорювати ринок землі, перший крок до якого Верховна Рада вже зробила. Жалило додав, що не обійдеться без питань, що стосуються антикорупційної політики, оскільки, надаючи гроші, МВФ повинен бути впевнений, що їх використовують за цільовим призначенням. Чи надасть Фонд кредит Україні експерт не впевнений. Він нагадав, що у Фонді змінилося керівництво. З огляду на те, що Україна поки здатна впоратися і без допомоги МВФ, кредит можуть не надати.

Економічний експерт Віктор Скаршевський також вважає, що Україна може обійтися без грошей МВФ. Буде важко, але ми можемо виплатити попередню заборгованість самостійно.

Гарний сигнал

Політичний експерт Ігор Алексєєв зазначає, що приїзд МВФ — хороший сигнал для України. За його словами, це означає, що ми залишаємося в полі інтересів західних партнерів і міжнародних організацій. Якщо МВФ надасть Україні допомогу, це дозволить поліпшити макроекономічну стабільність. Алексєєв пояснює, що МВФ будуть, в першу чергу, дивитися на держбюджет і ринок землі. Від того, чи влаштують ці два питання кредиторів, буде залежати, чи отримає Україна транш.

Можемо залишитися ні з чим

Економіст Борис Кушнірук не впевнений, що владі вдасться домовитися про нову програму з Фондом. За його словами, у МВФ можуть виникнути питання до бюджету, оскільки в ньому не враховано багато нюансів і виглядає він нереалістично. На думку експерта, МВФ може не сподобатися і судова реформа від Володимира Зеленського, оскільки президент намагається взяти цю гілку влади під свій повний контроль. Експерт вважає, що МВФ може поставити співпрацю з Україною на паузу.

Заступник директора Центру економічної стратегії Марія Репко не береться прогнозувати результати переговорів, заявляючи, що ні МВФ, ні український уряд до кінця не впевнені, чим вони завершаться. За словами експерта, Фонд буде оцінювати структурні реформи і схвалений бюджет на 2020 рік. Найбільший ризик для зриву переговорів сьогодні — це проблеми в банківській сфері і незалежність НБУ. За цими речами МВФ стежить особливо пильно.

Раніше RabinovichTV писав, що в «Слузі народу» розпочалися репресії проти нардепів.

 

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий