МВС буде карати за образу поліцейських і газові балончики

За використання газових балончиків введуть додаткову відповідальність для тих, хто труїть ними поліцейських або інших учасників акції

Міністерство внутрішніх справ розробляє законопроєкт про посилення відповідальності за образу поліцейських і використання газових балончиків. По це заявив заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко.

«Після подій під судом у Стерненка я отримав завдання розробити законопроєкт. У ньому буде збільшено штраф за образи поліцейських, які ми чуємо постійно.

Далі, щодо використання газових балончиків: ми будемо вводити додаткову відповідальність для тих, хто труїть ними поліцейських або інших учасників акції. Тобто звичайні люди можуть мати балончики як засоби самозахисту. Але коли під відео сльозогінний газ використовується проти поліцейських або інших учасників акції – це вже не мирна акція протесту.

Це буде додаткова кваліфікуюча ознака. В статті кримінального кодексу про хуліганство як обтяжуюча обставина вказується використання кастетів, біт і т. д., ми додамо туди ще і сльозогінний газ. Тоді за це можна буде отримати реальний термін», пояснив Гкращенко в інтерв’ю РБК-Україна.

Також Геращенко розповів, що МВС підготувало законопроєкт, який передбачає значне збільшення суми штрафу за перевищення швидкості.

Як повідомляв RabinovichTV , 15 червня під Шевченківським судом Києва, де обирали запобіжний захід Сергію Стерненку, сталися сутички, поліція затримала 5 осіб.