На Миколаївщині затримано «чорних лісорубів»

При відпрацюванні оперативних заходів з виявлення незаконних рубок дерев спільно з державною лісовою охороною ДП «Веселинівське лісове господарство» та місцевим відділенням поліції, в ніч на 28 вересня було затримано групу осіб, що займалися незаконним промислом по заготівлі деревини для подальшої її реалізації.

На момент затримання правопорушники встигли спилити в Державному лісовому фонді близько трьох кубів деревини «Дуба звичайного» та завантажити на причіп трактору. На даний час фахівці Інспекції розраховують суму шкоди, завданої навколишньому природному середовищу.Про це повідомила Державна екологічна інспекція у Миколаївській області.

Державна екологічна інспекція у Миколаївській області, нагадує про відповідальність за заготівлю деревини без спеціального дозволу на використання лісових ресурсів (лісорубного квитка).

Правопорушником вважається особа, яка здійснює незаконну порубку дерев або чагарників у лісах, захисних та інших лісових насадженнях; перевезення, зберігання, збут незаконно зрубаних дерев або чагарників.

Статтею 65 Кодексу України про адміністративні правопорушення. «Незаконна порубка, пошкодження та знищення лісових культур і молодняка»
Незаконна порубка і пошкодження дерев або чагарників; перевезення, зберігання незаконно зрубаних дерев або чагарників; знищення або пошкодження лісових культур, сіянців або саджанців у лісових розсадниках і на плантаціях, а також молодняка природного походження і самосіву на площах, призначених під лісовідновлення, — тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від тридцяти до шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб — від ста п’ятдесяти до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Ті самі дії, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за одне з порушень, передбачених частиною першою цієї статті, — тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від шістдесяти до дев’яноста (1020-1530 грн) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб — від шестисот до дев’ятисот (10200-15300 грн) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Стаття 65 Кодексу України про адміністративні правопорушення. «Знищення або пошкодження полезахисних лісових смуг та захисних лісових насаджень»
Знищення або пошкодження полезахисних лісових смуг, захисних лісових насаджень вздовж берегів річок, каналів, навколо водних об’єктів, гідротехнічних споруд, на смугах відводу автомобільних доріг, залізниць та інших захисних лісових насаджень – тягне за собою накладення штрафу на громадян від тридцяти до сорока п’яти (510-765 грн) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від шістдесяти до дев’яноста (1020-1530 грн) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Стаття 246. Кримінального кодексу України «Незаконна порубка або незаконне перевезення, зберігання, збут лісу»
1. Незаконна порубка дерев або чагарників у лісах, захисних та інших лісових насадженнях, перевезення, зберігання, збут незаконно зрубаних дерев або чагарників, що заподіяли істотну шкоду, — карається штрафом від тисячі до тисячі п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк.
Примітка. Істотною шкодою вважається така шкода, яка у двадцять і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян, тобто від 21020 грн (1051 грн х 20).

2. Ті самі дії, вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб, — караються обмеженням волі на строк від трьох до п’яти років або позбавленням волі на той самий строк.
3. Дії, передбачені частиною першою цієї статті, вчинені у заповідниках або на територіях чи об’єктах природно-заповідного фонду, або в інших особливо охоронюваних лісах, — караються штрафом від тисячі п’ятисот до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк від трьох до п’яти років, або позбавленням волі на той самий строк.
4. Дії, передбачені частинами першою, другою чи третьою цієї статті, якщо вони спричинили тяжкі наслідки, — караються позбавленням волі на строк від п’яти до семи років.
Примітка. Тяжкими наслідками вважаються такі наслідки, які у шістдесят і більше разів перевищують неоподатковуваний мінімум доходів громадян, тобто від 63060 грн (1051 грн х 60).