Нацбанк попередив про прискорення зростання цін

Інфляція може вирости в найближчі місяці через зростання цін на електроенергію для промисловості

Подорожчання електроенергії для промисловості може привести до прискорення інфляції. Про це заявив глава Ради Нацбанку Богдан Данилишин.

За його словами, зазвичай зростання цін у промисловості транслюється у прискорення споживчої інфляції з лагом у 2-4 місяці.

«Це викликає побоювання і не дає впевненості в тому, що будуть досягнуті цілі з інфляції, зафіксовані в Основних принципах грошово-кредитної політики на 2019 рік (5%±1 п.п.), а також прогноз інфляції Нацбанку (6,3% на кінець 2019 року)», — написав він у Facebook.

Данилишин заявив, що серйозне побоювання викликає зростання цін у промисловості з групи «поставка електроенергії, газу, пари та кондиціонованого повітря» на 16,4% за липень. З огляду на зниження ціни на газ для промисловості в липні, залишається припустити, що, в основному, зростання цін за цією групою сталося внаслідок підвищення ціни електроенергії і кондиціонованого повітря для промисловості, додав він.

«Втім, причина, яка полягає в можливому перетоку промислової інфляції в споживчу, у значній мірі лежить поза сферою впливу Національного банку», — вважає глава Ради НБУ.

Як повідомляв RabinovichTV , раніше в Укренерго заявили, що після запуску нового ринку електроенергії з 1 липня тарифи для промислових підприємств стали на 20% вищими , ніж в Європі.

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *