Нацбанк розповів, хто може отримати кредитні канікули

Нацбанк вирішив допомогти постраждалим від карантину, проте нагадав, що кредитні канікули — це не прощення відсотків або тіла кредиту, а просто відстрочка в часі — заплатити доведеться за все

Національний банк змінює постанову № 351, щоб спростити банкам надання бізнесу, який постраждав від режиму карантину, кредитних канікул. Про це заявила перша заступниця голови НБУ Катерина Рожкова.

«Кредитні канікули – для тих українців і бізнесу, які реально постраждали від зупинки, тимчасової зупинки або часткової зупинки бізнесу», – розповіла Рожкова, повідомляє Finclub.

Решта компаній мають продовжувати обслуговувати отримані кредити.

«Компанії, які продовжують працювати, малий бізнес, який продовжує працювати в тій чи іншій формі, не можуть вимагати від вас і претендувати на кредитні канікули. Ми говоримо про канікули для тих, хто повністю зупинився і в кого зникли джерела надходжень для обслуговування кредиту», – наголосила Рожкова.

Вона нагадала, що кредитні канікули – це не прощення процентів чи тіла кредиту.

«Це просто відстрочка у часі. Все одно доведеться заплатити і тіло, і проценти за цей час», – попередила топменеджерка НБУ.

Частина банків вже почала процес реструктуризації таких кредитів, не чекаючи на затвердження нової регуляції НБУ.

Як повідомляв RabinovichTV , 20 березня Рожкова повідомила, що Національний банк днями затвердить стандартні правила пільгового користування кредитами . На період карантину Національний банк дозволив застосувати пільговий режим обслуговування до всіх працюючих кредитів станом на вечір 7 березня .

Як повідомляв RabinovichTV ,