НАЗК інформує: можливі затримки з опрацюванням запитів на проведення спецперевірок

У грудні до Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) надійшло 3406 запитів на отримання інформації для проведення спеціальної перевірки, з яких 2608 уже опрацьовано, що у понад 4 рази перевищує відповідний показник за грудень 2019 року (827 спецперевірок).

Незважаючи на високий рівень навантаження, НАЗК робить усе можливе, щоб опрацьовувати запити у найкоротші строки.

«Суттєве зростання кількості запитів пов’язано з встановленням результатів місцевих виборів. Адже спецперевірка зокрема проводиться стосовно обраних на посади в органах місцевого самоврядування, які передбачають зайняття відповідального або особливо відповідального становища, або посади з підвищеним корупційним ризиком», – зазначив заступник Голови НАЗК Роман Сухоставець.

До таких, зокрема, відносяться посади: заступників міських, сільських, селищних голів; заступників голів районних, районних в містах рад; секретарів міських, сільських, селищних рад.

НАЗК є одним із 10 державних органів, що здійснюють спеціальну перевірку осіб, які претендують на високі посади. У межах спецперевірки НАЗК перевіряє:

  • наявність відомостей про претендента на посаду в Єдиному державному реєстрі осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення (так званий «Реєстр корупціонерів»);
  • достовірність відомостей, зазначених особою у декларації за минулий рік.