НАЗК направило до суду 10 адмінпротоколів щодо керівників партій та виборчих фондів

За минулий тиждень Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) склало та направило до суду 11 адміністративних протоколів, у тому числі 10 – щодо представників партій та розпорядників виборчих фондів.

У зв’язку з порушенням порядку подання фінансової звітності політичних партій були складені протоколи стосовно представників таких партій:

  • «Громадський рух «Народний контроль» (керівник – Дмитро Добродомов);
  • «Київська Русь – Україна» (керівник – Олександр Кравченко);
  • «Партія Сергія Суханова» (керівник – Сергій Суханов);
  • «Партія Володимира Буряка «Єднання» (керівник – Олександр Коваленко);
  • «Україна – Вперед!» (керівник – Валерія Солод);
  • «Соціальна справедливість» (керівник – Ірина Юрченко).

Ще 4 адміністративні протоколи були складені стосовно розпорядників та внескодавців виборчих фондів кандидатів, які брали участь у місцевих виборах.

Також направлено до суду адмінпротокол стосовно начальника управління стратегічного планування та моніторингу соціально-економічного розвитку департаменту економічного розвитку і торгівлі Закарпатської обласної державної адміністрації Любомира Багрія. Протокол складено у зв’язку з виявленими недостовірними відомостями в декларації посадовця, перевірку якої НАЗК провело у 2020 році. Після визнання неконституційною ст. 366-1 Кримінального кодексу України дії всіх осіб, які вказали недостовірні відомості на суму понад 250 прожиткових мінімумів у деклараціях за 2018, 2019 роки, перекваліфіковано на адміністративні правопорушення за ст. 172-6 КУпАП.

З переліком складених протоколів можна ознайомитися у розділі «Моніторинг діяльності НАЗК».