НАЗК та ЦВК співпрацюватимуть для ефективного контролю за коштами виборчих фондів

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) та Центральна виборча комісія (ЦВК) підписали двосторонній меморандум про співпрацю.

Меморандум передбачає об’єднання зусиль НАЗК та ЦВК для того, щоби забезпечити дотримання вимог виборчого та антикорупційного законодавства . Зокрема, у сферах захисту прав і свобод виборців та виборчих комісій, контролю за надходженням і використанням коштів виборчих фондів, розроблення пропозицій для удосконалення законодавства, написання проєктів нормативно-правових актів із питань контролю за виборчими фондами та просвітницької діяльності задля запобігання корупції.

«Підписання меморандуму дозволить НАЗК та ЦВК забезпечити ефективний контроль за фінансами виборчих кампаній, — пояснив Голова НАЗК Олександр Новіков . — Окрім того, угода про співпрацю допоможе сформувати чіткі і зрозумілі стандарти щодо вимог виборчого та антикорупційного законодавства».

«Сподіваюся, що наша чітка та скоординована робота допоможе підвищити законність і прозорість під час наповнення та використання виборчих фондів, мінімізувавши таким чином корупційні ризики цих процесів», — зазначив Голова ЦВК Олег Діденко .

Нагадаємо, що в лютому цього року відбулася робоча зустріч Голови НАЗК Олександра Новікова та Голови ЦВК Олега Діденка, під час якої було обговорено подальшу співпрацю в частині чіткого розподілу повноважень між НАЗК та ЦВК щодо контролю за виборчими фондами кандидатів на президентських, парламентських та місцевих виборах.

Зазначимо, що НАЗК продовжує розширювати мережу партнерів для реалізації спільних проєктів та ініціатив разом із представниками громадянського суспільства, закладами освіти та журналістами-розслідувачами.