НАЗК та Державна інспекція архітектури та містобудування співпрацюватимуть для запобігання корупції у сфері містобудування

Співпрацю в запобіганні корупції у сфері містобудування в рамках реалізації Антикорупційної стратегії на 2021–2025 обговорили сьогодні під час робочої зустрічі Голова Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) Олександр Новіков та Голова Державної інспекції архітектури та містобудування України (ДІАМ) Семен Кривонос.

«Ми маємо спільний план із конкретними діями, а найголовніше — бажання обох сторін подолати корупцію в цій сфері. НАЗК уже провело ґрунтовне оцінювання корупційних ризиків та готове допомогти в запровадженні ефективних заходів із їх мінімізації», — заявив Голова НАЗК Олександр Новіков під час зустрічі.

Він також підкреслив, що сфера будівництва залишається однією з найбільш корумпованих в Україні. Водночас Антикорупційній стратегія на 2021–2025 роки має стати дорожньою картою для реального зменшення корупції у сфері.

Голова ДІАМ Семен Кривонос відзначив, що першочерговим завданням для нього є впровадження ефективних механізмів для запобігання та боротьби з корупцією.

«Пріоритетом у розбудові новоствореного ДІАМ є протидія та боротьба з корупцією. Лише за цієї умови можливе ефективне реформування сфери архітектурно-будівельного контролю, тому вже на початку існування органу, при формуванні штату працівників, ми приділяємо цьому особливо велику увагу. Ми прагнемо впровадити ефективні механізми запобігання, виявлення та усунення корупційних факторів. Раді, що є цілковита підтримка керівництва НАЗК, яке надасть нам повну методичну та іншу підтримку, необхідну для впровадження таких механізмів, у тому числі тих, які не допустять потрапляння до ДІАМ недоброчесних осіб», — зазначив Семен Кривонос.

Нагадаємо, що Антикорупційна стратегія на 2021–2025 роки була розроблена НАЗК та затверджена Кабінетом Міністрів України. Для початку впровадження Стратегії за відповідний законопроект має проголосувати Верховна Рада України.