НАЗК та Пенсійний фонд створять ефективні інструменти запобігання корупції у ПФУ та його територіальних органах

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) та Пенсійний фонд України запустили пілотний проєкт для створення ефективних інструментів запобігання та протидії корупції у центральному апараті Пенсійного фонду та його територіальних органах.

“Реалізація проєкту надає змогу застосувати оновлену концепцію проведення оцінювання корупційних ризиків та запровадити ефективні заходи до мінімізації корупційних ризиків у діяльності Фонду”, – підкреслив Голова правління Пенсійного фонду Євгеній Капінус.

Виконання проєкту дозволить:

  • впровадити систему управління корупційними ризиками в органах Пенсійного фонду;
  • прийняти дієву антикорупційну програму Пенсійного фонду;
  • сформувати якісні антикорупційні політики та процедури Пенсійного фонду, які спрямовані на дотримання принципу доброчесності серед його  працівників.

Керівництво НАЗК та Пенсійного фонду узгодили дорожню карту реалізації пілотного проєкту, тривалість якого – 6 місяців.

Першим кроком представники НАЗК провели тренінг з проблемних питань, які виникають під час оцінювання корупційних ризиків, для 38

членів комісії з оцінки корупційних ризиків та уповноважених осіб територіальних органів Пенсійного фонду.

“Від доброчесної діяльності Пенсійного фонду сьогодні залежить більше 11 мільйонів українських громадян, які отримують пенсію. Річний бюджет установи – майже 500 мільярдів гривень. Саме тому в цьому органі особливо важливо побудувати систему, за якої корупція є недопустимою”, – зазначив Голова НАЗК Олександр Новіков.