НАЗК: Внесено припис та складено два адмінпротоколи у зв’язку з порушенням вимог Закону щодо запобігання конфлікту інтересів

Національне агентство з питань запобігання корупції на своєму засіданні прийняло рішення про внесення припису Соледарському міському голові Степаненку Олександру стосовно посадовця відповідної міської ради Людмили Борисенко у зв’язку з порушенням вимог законодавства щодо етичної поведінки, запобігання та врегулювання конфлікту інтересів.

Так, встановлено, що Людмила Борисенко, будучи посадовою особою органів місцевого самоврядування та відповідно до підпункту «в» пункту 1 частини першої статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб’єктом, на якого поширюється дія Закону, не передала належні їй корпоративні права в управління іншій особі протягом 30 днів з моменту призначення на відповідну посаду у порядку, передбаченому частиною третьою цієї статті. Такими діями Борисенко Л.В. порушила вимоги частини першої статті 36 Закону щодо запобігання конфлікту інтересів.

Згідно з приписом, Національне агентство вимагає провести службове розслідування, вжити заходів щодо усунення виявлених порушень та розглянути питання щодо притягнення винних осіб до встановленої законом відповідальності.

Припис Національного агентства є обов’язковим до виконання. За невиконання припису керівник органу, підприємства, установи, організації несе відповідальність, передбачену статтею 188-46 КУпАП.

Крім того, Національне агентство направило до суду 2 протоколи стосовно депутата Копилівської сільської ради Макарівського району Київської області Коваля Анатолія.

Встановлено, що Анатолій Коваль, перебуваючи у статусі депутата Копилівської сільської ради, на засіданні десятої (позачергової) сесії VII скликання вищевказаної сільської ради голосував за прийняття рішення про встановлення надбавки педагогічним працівникам Копилівського ДНЗ «Дзвіночок», завідувачем якого є його дружина, не повідомивши про наявність у нього реального конфлікту інтересів.

Відповідальність за такі правопорушення передбачена частинами першою та другою статті 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Так, неповідомлення особою у встановлених законом випадках та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів тягне за собою накладення штрафу від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а вчинення дій чи прийняття рішень в умовах такого конфлікту інтересів – накладення штрафу від двохсот до чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Національне агентство зазначає, що складення протоколу і направлення його до суду не є свідченням вчинення особою адміністративного правопорушення, а є підставою для провадження у справі про адміністративне правопорушення.

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий