НАЗК встановило численні порушення у звіті партії одного з кандидатів у мери Києва

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) встановило, що партія «Перемога Пальчевського» була профінансована на суму понад 32 млн грн 103 фізичними особами, які не мали значних доходів за останні три роки. 

Також у своєму Звіті за ІІІ квартал 2020 року партія не вказала інформацію про пільгове розміщення зовнішньої реклами.

Так, партією було укладено договори про друк та розміщення реклами з низкою компаній, серед яких ТОВ «АЙ КЬЮ КОМЬЮНІКЕЙШНС». Партія та компанія фактично уклали договір на пільгових умовах з урахуванням ціни наданих послуг, однак відповідна інформація не була відображена у звіті партії. Сума наданої пільги за розрахунками Агентства складає понад 20,4 млн грн.

Отже, у діях партії виявлено можливі ознаки правопорушення, передбаченого статтею 159–1 Кримінального кодексу України — «Порушення порядку фінансування політичної партії, передвиборної агітації чи агітації референдуму».

До того ж НАЗК виявило, що партія не вказала у звіті інформацію про витрати на рекламу на двох бігбордах. 

« НАЗК уже повідомило правоохоронні органи про результати аналізу звіту. Це ще одне свідчення того, що після перезавантаження Агентство почало активніше працювати над виявленням порушень та ефективно співпрацювати з журналістами і громадськістю» , — зазначив Голова НАЗК Олександр Новіков.

З висновком про результати аналізу звіту політичної партії можливо ознайомитися за посиланням.