Не «фішка»? Дубинський відкликав законопроект про податок на валюту

«Фішка», схоже, не пройшла — Дубинський відкликав законопроєкт про податок на валюту.

Поки Президент України Володимир Зеленський дає прес-марафон, у його команді передумали і відкликали з розгляду Ради законопроект про податок на валюту.

Народний депутат від «Слуги народу», заступник голови податкового комітету Верховної Ради Олександр Дубинський відкликав свій законопроект №2208, яким пропонував вилучати податок у розмірі 1% від суми купівлі іноземної валюти готівкою. Причиною цього, за його словами, став результат опитування, який Дубинський провів на своїй сторінці у соцмережі Facebook.

79% підписників нардепа виступили проти і лише 21% підтримав цю законодавчу ініціативу.

«Я провів опитування серед своїх передплатників (частина з яких є нашими виборцями) щодо введення 1% збору при купівлі готівкової валюти», — повідомив Дубинський.

Він також додав, що в цілому у голосуванні брали участь 10 тисяч 756 людей. 

Як повідомляв  Rabinovich TV , нардеп від провладної партії «Слуга народу» пропонував збирати податок в 1% з усіх операцій з обміну валют у готівковій формі , а зібрані кошти направляти на розвиток молодіжного спорту. На думку Дубинського, такий податок стимулював би громадян відмовлятися від готівкових коштів.

«Готівкова валюта в країні, в основному, з’являється з тіньової економіки і хабарів. Ми ж боремося за легалізацію тіньової економіки і прозорість усіх фінансових операцій, в тому числі, нелегальних обмінників? Ось і давайте переводити готівковий валютний обмін «в білу», – аргументував свою пропозицію Дубинський.

У пояснювальній записці до законопроекту зазначалося, що введення збору на розвиток спорту з операцій з купівлі іноземної валюти в готівковій формі буде стимулювати громадян і суб’єктів господарювання здійснювати валютообмінні операції в онлайн-режимі в безготівковій формі.

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий