Нова монета номіналом 10 гривень офіційно з’явилася в обігу

Замість паперових – металеві: Національний банк увів у обіг монету 10 гривень.

Дріб’язку додасться у гаманцях українців. А все тому, що Національний банк України в середу, 3 червня, ввів в обіг монети номіналом 10 гривень, повідомляє прес-служба НБУ.

Так, першочергово Нацбанк уведе в обіг понад 50 млн монет номіналом 10 гривень. Їх вже розподілили між підрозділами НБУ в регіонах: Київ, Дніпро, Львів, Одеса, Харків, Хмельницький.

Нова монета номіналом 10 гривень – невелика за розміром, легка. Її діаметр становить 23,5 мм, вага — 6,4 грама. Вона виготовлена ​​з цинкового сплаву з гальванічним покриттям нікелем.

Зазначається, що завдяки більшому діаметру і ребру (третя сторона монети) зі спеціальним великим рифленням громадянам буде легко відрізнити її від монет інших номіналів.

На реверсі монети номіналом 10 гривень зображений портрет українського гетьмана Івана Мазепи; на аверсі в центрі в обрамленні давньоруського орнаменту розміщено номінал монети.

Під час автоматизованого перерахунку монет на спеціальному обладнанні для їхньої ідентифікації використовуються такі технічні характеристики: розмір і вага, а також так званий електромагнітний підпис – електронний сигнал, характерний для того чи іншого матеріалу.

Зазначається, що на першому етапі НБУ планує ввести в обіг понад 5 млн 10-гривневих монет, які будуть розподілені між підрозділами банку в регіонах. З 3 червня 2020 року банки зможуть отримувати оновлені грошові знаки в НБУ і видавати їх своїм клієнтам.

При цьому банкноти номіналом 10 гривень, як і раніше, залишаться платіжним засобом, вони перебуватимуть в обігу, але через деякий час зникнуть у результаті природнього зношення і будуть замінені обіговими 10-гривневими монетами.

«Це — частина комплексного рішення із оптимізації і поновлення банкнотно-монетного ряду гривні, який триває з 2014 року і має на меті забезпечити в Україні більш надійніші і захищені від підробок банкноти, зручність розрахунків готівкою і економію коштів для держави», — зазначили в прес- службі НБУ, додавши, що введення в обіг нових обігових монет номіналом 10 гривень завершить цей процес.

 

 

До слова, Нацбанк оголосив про те, що купюри номіналом 1, 2, 5 і 10 гривень замінять монетами. Міняти чи викидати паперові гроші не треба, вони будуть в обігу до поки самі не підуть у минуле. Тобто сучасні гривеники, 2, 5 і 10 гривень, «працюватимуть» паралельно з металевими, до останньої зношеної паперової гривні.

 

За словами в. о. Голови Національного банку України Якова Смолія, заміна банкнот на монети дасть можливість досягти оптимального співвідношення між якістю та кількістю банкнот і монет в обігу, що відповідатиме сучасним потребам держави та економіки, а також світовому досвіду.

Як повідомляв  Rabinovich TV , з 2014 року НБУ працював над осучасненням гривні: були замінені низькі номінали банкнот монетами, вилучені з обігу копійки дрібних номіналів та введено в обіг банкноту нового найвищого номіналу 1000 грн.