Нова влада хоче провести вибори на окупованому Донбасі

Влада пропонує провести місцеві вибори по всій Україні, включаючи окупований Донбас, але яким чином це допоможе зупинити там війну — не зрозуміло

Українська влада хоче провести місцеві вибори по всій країні, включаючи й окуповані території Донецької і Луганської областей. Про це повідомив міністр закордонних справ України Вадим Пристайко.

Також він висловився щодо «формули Штайнмайєра».

«Ми погодилися на Мінські домовленості 5 років тому, в тому числі і на проведення виборів. На нашу думку, ідеально було б провести вибори, поки це неможливо, одночасно у всій нашій державі. У них (на окупованих територіях Донбасу – ред.) вже було двоє виборів — фейкових, їх результатів ми не визнаємо. Зараз ми пропонуємо провести одночасно вибори по всій території, включаючи окуповану. Подивимося, чи спрацює це, по часу виключно», — заявив Пристайко в кулуарах 16-ї щорічної зустрічі Ялтинської Європейської Стратегії.

При цьому він додав, що «формулу Штайнмайера» в 2016 році погодив колишній президент України Петро Порошенко.

«Формулу Штайнмайера», яку наш глава держави погодив, ми, як люди, які виконують навіть те, що пообіцяли наші попередні президенти, повинні виконувати. Ми зараз обговорюємо, в якій формі», — зазначив глава МЗС.

За словами Пристайко, в ній немає нічого цікавого, або такого, щоб звинувачували у «зраді», або перемогу».

«Формула Штайнмайєра» передбачає порядок набуття чинності статей «закону про особливий статус Донбасу». Так, в ОРДЛО проводяться вибори й ОБСЄ робить висновок, чи відповідали вони європейським стандартам. Україна ж наполягає, що спочатку має бути повернуто контроль над кордоном і повне виведення незаконних збройних формувань, а вже потім проведення місцевих виборів у Донбасі.

Нагадаємо, 12 вересня Володимир Зеленський висловив готовність обговорювати «формулу Штайнмайєра» на майбутньому саміті «Нормадской четвірки». Він також повідомив про наміри домагатися його проведення у поточному місяці. Реалізації «формули Штайнмаєра» вимагає Кремль.

П’ятий президент України Петро Порошенко категорично відкидав цей підхід, наполягаючи на тому, що вибори в ОРДЛО можна проводити лише після виведення російських військ і передачі контролю над кордоном Україні або ж миротворцям ООН.

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий