Обіцяні «листи щастя» в дії: ловити гонщиків тепер будуть камери

В Україні запрацювала система відеофіксації порушень ПДР: вже навіть є перший порушник.

У ніч на понеділок, 1 червня, в Україні запрацювали камери автоматичної фіксації швидкості. Це означає, що від цього дня в країні починає роботу система автоматичної фото- і відеофіксації порушень ПДР.

Як зазначають у поліції, у перші хвилини після опівночі «лист щастя» вже надіслали до порушника, повідомив у Facebook перший заступник керівника Патрульної поліції Олексій Білошицький.

«1 червня 00 год. 01 хв. увійде в історію безпеки дорожнього руху в Україні — перша постанова порушення ПДР полетіла до його власника», — йдеться у повідомленні.

Якщо камера вполює євробляху, то штраф надішлють особі, яка завезла авто в Україну. А тим, хто давно продав автомобіль за техпаспортом без переоформлення, радять заявити до поліції у випадку отримання не свого штрафу. Тоді його перешлють на того, хто фактично користується машиною.

За словами заступника міністра внутрішніх справ України Антона Геращенка, запуск автоматичної фіксації порушень ПДР має за мету суттєво зменшити загибель і травмування українців на дорогах, а не збільшити кількість стягнених із порушників штрафів. Він нагадав, що за час незалежності у нашій державі в ДТП загинули 175 216 осіб.

«Поїздка з дому на роботу і назад не має закінчуватися травмами чи загибеллю. Нагадаю, що з 1991 року, з часів незалежності, на автошляхах України загинули 175 216 осіб. З них приблизно 40% смертельних ДТП викликані саме перевищенням швидкості», – наголосив Геращенко.

Також заступник міністра внутрішніх справ додав, що спочатку в автоматичному режимі фіксуватимуться лише факти перевищення швидкості.

«Поступово, вже в цьому році, система буде фіксувати й інші порушення ПДР – проїзд на заборонений сигнал регулювання дорожнього руху, порушення правил зупинки, стоянки, а також встановленої для транспортних засобів заборони рухатися смугою для маршрутних транспортних засобів, тротуарами чи пішохідними доріжками, виїзд на смугу зустрічного руху», – розповів він.

Заступник міністра пізніше зазначив, що може бути багато незадоволених серед водіїв, які звикли «спішити на дорогах».

«Передбачаю, що буде дуже багато незадоволених серед тих, хто звик ризикувати зайвий раз і залишався безкарним. Але кожен раз, коли ви розганяєтеся містом, намагаєтеся встигнути проїхати на жовтий сигнал світлофора або просто не знижуєте швидкість перед перехрестям – ви створюєте загрозу життю собі, своїм пасажирам і оточуючим», – написав він у Facebook.

Геращенко висловив сподівання, що вдасться домогтися зниження смертності на українських дорогах вдвічі упродовж найближчих 5 років.

«Справжня перемога над смертельними ДТП можлива лише в разі наведення тотального порядку з дорожньою інфраструктурою, з жорстким контролем за невидачею водійських прав тим, хто їх не гідний і, нарешті, прищеплення поваги до учасників руху зі шкільної лави», – зазначив заступник міністра.

Крім того, як повідомив сьогодні Антон Геращенко у Facebook, встановлені камери вже зафіксували першого порушника. Ним став водій автомобіля Audi Q7. Транспортний засіб рухався по Чоколівському бульвару в Києві о 00:01 зі швидкістю 75 кілометрів на годину при дозволеному швидкісному режимі на цій магістралі до 70 кілометрів на годину. 

Отже, камери в Києві розташовані за такими адресами:

вулиця Олени Теліги, 39;

Набережне шосе, 4 (навпроти);

Дніпровська набережна, перехрестя з вулицею Причальна;

вулиця Братиславська, 18;

Чоколівський бульвар, 24;

Північний міст (у напрямку лівого берега);

Північний міст (у напрямку правого берега);

Броварський проспект (станція метро Лівобережна);

Броварський проспект / вулиця Будівельників;

Південний міст (у напрямку лівого берега);

Південний міст (у напрямку правого берега);

проспект Героїв Сталінграда, 25;

проспект Володимира Маяковського, 56;

проспект Володимира Маяковського, 65;

бульвар Дружби народів, 27;

бульвар Дружби народів, 36;

Столичне шосе, 58, у напрямку Києва;

Столичне шосе 58, у напрямку Обухова;

Харківська площа/проспект Бажана;

Харківська площа/проспект Бажана.

До слова, всі порушники отримуватимуть так звані «листи щастя» «Укрпоштою». Також штраф обіцяють надсилати у електронний кабінет водія, а згодом і в застосунок «ДІЯ». За перші 10 днів його можна сплатити з 50-відсотковою знижкою.