Офіційно: Кравчук став головою ТКГ

«Якщо я зможу щось зробити, щоб пришвидшити мир на Донбасі, я це буду робити до останнього подиху»: Кравчук погодився стати новим головою української делегації у Тристоронній контактній групі.

Перший президент України Леонід Кравчук погодився стати главою української делегації у Тристоронній контактній групі щодо Донбасу. У зв’язку з цим Президент Володимир Зеленський у четвер, 30 липня, підписав указ, яким увів Леоніда Кравчука до складу делегації України для участі у Тристоронній контактній групі з мирного врегулювання ситуації в Донецькій і Луганській областях та призначив її главою.

Відповідний указ №302/2020 опублікований на сайті глави держави.

«Увести до складу делегації України для участі у Тристоронній контактній групі Кравчука Леоніда Макаровича — Президента України у 1991-1994 роках, визначивши його главою делегації», — ідеться в документі.

Водночас Леоніда Кучму виведено зі складу делегації в ТКГ й увільнено від від виконання обов’язків її глави.

Також на сайті Президента опубліковано розпорядження №424/2020-рп, яким Кравчука уповноважено “представляти Україну у Тристоронній контактній групі з мирного врегулювання ситуації в Донецькій і Луганській областях”.

Зазначається, що №Кравчук здійснює діяльність, що передбачена цим розпорядженням, на громадських засадах».

В Офісі Президента зазначили, що колишній глава держави, Кравчук має досвід, необхідний для участі в переговорному процесі такого рівня. 

«Я збагнув, що відбувається там на Донбасі, коли там наші молоді хлопці і дівчата вмирають, захищаючи землі, проливають кров… І я при всьому тому, что в своєму житті щось бачив і пройшов, можна було б відпочивати, але час для відпочинку ще не прийшов. Якщо я зможу щось зробити, щоб пришвидшити мир на Донбасі, я це буду робити до останнього подиху. Ось чому я і погодився», — зазначив Кравчук. 

Він також позитивно оцінив діяльність президента Володимира Зеленського у зусиллях щодо переговорів у «нормандському форматі».

«Він не боїться приймати непопулярні рішення… Нам треба згуртуватися всім, Україна, ті країни Європи, які сповідують принцип міжнародного права, об’єднатися і в країні», — зазначив Кравчук.

Нагадаємо, у вівторок, 28 липня, стало відомо, що голова української делегації в ТКГ, другий президент України Леонід Кучма складає свої повноваження. 

Як відомо, Леонід Кучма представляв Україну на переговорах у Мінську з червня 2014 року по вересень 2018 року. Потім він заявив про відставку через «досягнення критичного віку». Торік у червні Кучма на прохання Зеленського повернувся на посаду представника України в ТКГ.

Як повідомляв  Rabinovich TV , раніше секретар РНБО Олексій Данилов в ефірі одного з українських телеканалів заявив, що на місце Леоніда Кучми в Тристоронній контактній групі (ТКГ) з урегулювання ситуації на Донбасі  розглядають кілька кандидатів .

Президент Володимир Зеленський зазначав, що на цю посаду розглядаються какдидатури першого президента України Леоніда Кравчука та віце-прем’єр — міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков.