Офіційно! В Україні продовжили карантин

Увага! Уряд прийняв рішення ввести в Україні надзвичайний стан та продовжити карантин.

У середу, 25 березня, під час засідання Кабінет Міністрів України прийняв рішення продовжив карантинні заходи на 30 днів і розширити надзвичайну ситуацію на всю Україну. Рішення про це було прийнято одноголосно. Про такі плани глава Кабінету Міністрів повідомив під час засідання уряду.

Так, режим надзвичайної ситуації буде діяти в країні в найближчі 30 днів. Режим карантину в Україні продовжили до 24 квітня, проте його можуть продовжити на більш тривалий термін, якщо ситуація залишиться напруженою.

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що карантин в Україні, який був оголошений через загрозу поширення коронавируса до 3 квітня, потрібно продовжити ще на 30 днів.

«Станом на сьогодні, на 10 ранку, у 13-ти областях України і в місті Києві зафіксовано 113 лабораторно підтверджених випадків захворювання на COVID 19. Статистика продовжує погіршуватися. Тому все карантинні заходи також плануємо продовжити на 30 днів.», — сказав Шмигаль.

Додатково до цього рішення Кабмін постановив:

належним чином облаштувати КПП в зонах надзвичайної ситуації з обов’язковим санітарним оглядом громадян та пропуском лише після медичного огляду осіб та дезінфекції транспортних засобів;

залучити до роботи на цих пунктах працівників та технічні засоби МОЗ, Нацполіції, Нацгвардії, ДСНС, Держпродспоживслужби;

усі приміщення, дороги та тротуари мають проходити ретельну дезінфекцію;

надавати допомогу малозахищеним верствам населення із залученням працівників соціальних служб, громадських і волонтерських організацій.

Як відомо, спочатку карантин в Україні ввели до 3 квітня, а режим надзвичайної ситуації діяв тільки в певних областях. Тепер же такий режим діє на всій території країни.

До слова, в Україні щодня фіксуються нові випадки зараження. Так станом на ранок 25 березня в Україні зафіксовано 113 випадків зараження смертельним коронавірусом, і щодня цифра невблаганно зростає.