Офіс президента судитиметься з «Радіо Свобода»: вимагають вибачень

У Зеленського вимагають спростування і вибачень за «неправдиву інформацію» про поїздку в президента Оман.

Після виходу сюжету «Схем» (проект «Радіо Свобода» і телеканалу «UA: Перший»), в офісі заявили, що чекають вибачень і спростування інформації, заснованої на «відомостях, що не відповідають дійсності».

Журналісти проекту припустили, що Зеленський в Омані зустрічався з секретарем Ради безпеки Росії Миколою Патрушевим.

«Президент України Володимир Зеленський ніколи не зустрічався і не розмовляв з секретарем Ради безпеки Росії Миколою Патрушевим, інформація про їхню зустріч в Омані, що з’явилася в сюжеті програми «Схеми» (проект «Радіо Свобода» і телеканалу «UA: Перший») «цілком і повністю не відповідає дійсності», — повідомив Telegram-канал Офісу президента 13 лютого.

«Офіс президента України чекає від програми» Схеми «спростування відомостей, що не відповідають дійсності, і припущень, зроблених на їх основі. Ми звертаємося до суду з позовом, в якому будемо вимагати спростувань і вибачень. Також вважаємо за свій обов’язок звернути увагу громадського мовника, телеканалу «UA: Перший», на поширення в його ефірі інформації, що не відповідає дійсності і є відвертою маніпуляцією суспільною свідомістю», — йдеться в заяві.

На Банковій зазначають, що сюжет «Схем» заснований на домислах і відомостях з «таємних джерел».

«Коли таку маніпуляцію здійснюють в соціальних мережах анонімні акаунти в рамках інформаційних операцій агресора проти України, це ще можна пояснити логікою гібридної війни. Але коли так само роблять українські журналісти — це виходить за межі уявлень про вільну журналістику як такої», — обурилися в ОПУ.

Сюжет програми «Схеми» про одночасне перебування Патрушева і Зеленського в Омані вийшов 13 лютого. За даними журналістів, Патрушев летів в Оман чартерним рейсом, і саме цей чартер виявився в розпорядженні президента України для термінового повернення до Києва після катастрофи українського літака в Ірані 8 січня, пише «Гордон».

Глава Офісу президента України Андрій Єрмак назвав сюжет брехнею і заявив, що він не містить «жодного об’єктивного затвердження».

Спікер Кремля Дмитро Пєсков заявив, що повідомлення про поїздку Патрушева в Оман і його зустрічі там із Зеленським є брехнею.

5 січня видання «Країна» повідомило, що Зеленський поїхав відпочивати в Оман. В ОПУ підтвердили, що глава Української держави знаходиться в Омані, і заявили, що «він відбув туди разом з сім’єю рейсовим літаком за свої гроші». «У найближчі дні у глави держави заплановані зустрічі на вищому рівні», — було сказано в повідомленні. До появи в ЗМІ новин про відпочинок Зеленського його прес-служба не анонсувала візит глави держави в Оман.

В ОПУ 5 січня поінформували, що Зеленський зустрівся з міністром закордонних справ Оману Юсуфом бін Аляві бін Абдуллою. 6 січня прес-служба глави Української держави повідомила, що Зеленський провів зустріч з виконавчим президентом державного генерального резервного фонду Омана Абдулсаламов аль-Муршід.

У лютому в ОПУ визнали, що поїздка Зеленського в Оман не носила офіційного характеру і не оплачувалася з держбюджету.