Паводки на Прикарпатті можуть принести тиф, дизентерію та гепатит А

Жителям постраждалих областей радять кип’ятити воду і дотримуватися простих правил профілактики

Паводки на заході України можуть призвести до спалаху тифу, дизентерії, гепатиту А та інших інфекційних хвороб. Жителям постраждалих областей рекомендують кип’ятити воду. Про це йдеться в повідомленні Центру громадського здоров’я при МОЗ України.

Повідомляється, що в умовах повені та паводків можливі підтоплення звалищ і сховищ гною, у зв’язку з чим зростає ризик спалахів інфекційних хвороб і харчових отруєнь.

«При реальній загрозі забруднення питної води збудниками вірусного гепатиту А, черевного тифу, дизентерії, ентеровірусної інфекції та інших інфекційних хвороб, необхідно дотримувати прості правила профілактики», — зазначають у Центрі громадського здоров’я.

Для профілактики інфекційних хвороб:

Обов’язково кип’ятіть питну воду . Не вживайте воду з децентралізованих джерел в місцях підтоплення, воду сумнівної якості з наземних водоймищ. Бажано використовувати бутильовану воду.

Не пийте воду з відкритих водойм , підтоплених або невідомих колодязів і джерел, які можуть бути забрудненими.

Для харчування використовуйте тільки якісні продукти . Овочі і фрукти необхідно добре мити, а щодо м’яса, риби та яєць необхідно дотримуватися норм термічної обробки.

Дотримуйтесь правил особистої гігієни та стежте, щоб їх дотримувалися діти.

Після сходу води необхіднопровести рекультивацію земель , перекопати городи і присадибні ділянки; вичистити вигрібні ями і обробити хлорним вапном; очистити і продезінфікувати колодязі; провести дератизацію в місцях можливого скупчення гризунів.

При появі симптомів (підвищення температури тіла, лихоманка, запаморочення, головний біль, болі в животі, нудота, пронос, нежить, кашель, пожовтіння шкіри, склер очей, висипи на тілі, поява гнійників і т. д.) потрібно терміново звернутися за медичною допомогою.

Напередодні Кабінет міністрів України виділив майже 700 млн гривень на ліквідацію наслідків паводків у чотирьох областях.

На сьогоднішній день вісім населених пунктів Івано-Франківської області залишаються знеструмленими через негоду. Про це йдеться в повідомленні прес-служби Державної служби з надзвичайних ситуацій.

Відзначається, що на території західних областей (Івано-Франківська, Чернівецька, Львівська та Тернопільська) тривають роботи з ліквідації наслідків паводку.

Всього в 180 населених пунктах Івано-Франківської (132), Чернівецькій (28), Львівській (13) та Тернопільській (7) областей підтоплено 3 871 будинок.

 

Силами ДСЧС протягом доби були врятовані 46 осіб (з початку робіт — 478 осіб), евакуйовані 3 людини, перевезені через підтоплені ділянки 183 людини, відкачано 39 622 м куб. води, доставлено для населення 1 790 кг продуктів харчування і 9 140 к.с. питної води.