Перший летальний випадок від вейпа: що кажуть експерти?

У США зафіксували перший випадок смерті від вейпінга.

У штаті Іллінойс зафіксували перший випадок смерті, імовірно, від вейпа. У чоловіка розвинулося невідома раніше легенева хвороба, після якої він помер.

Зразки рідини, яка міститься в електронних сигаретах, направлені в лабораторію, експерти досліджують випадок.

Головлікар державної епідеміології в Іллінойсі Дженніфер Лейден повідомив, що покійний був «госпіталізований з нез’ясовним захворюванням після того, як він повідомив про використання електронних сигарет».

Точні причини смерті ще не встановлені, проте лікарі в більшій чи меншій мірі пов’язують її з курінням вейпа, передає ВВС.

Центри з контролю і профілактиці захворювань (CDC) повідомили, що подібні випадки були зареєстровані ще в 22 штатах США — всього 193 постраждалих у віці від 17 до 38 років за два місяці.

«Ми засмучені, дізнавшись про першу смерть, пов’язаної зі спалахом важкої хвороби легенів, у тих, хто використовує електронну сигарету або» вейпінг «пристрою. Ця трагічна смерть в Іллінойсі підсилює серйозні ризики, пов’язані з електронними сигаретами», — заявив директор CDC Роберт Редфилд .

У заболешіх спостерігалися кашель, задишка і втома, а також деякі випадки блювоти і діареї. Слідів впливу на організми вірусів або бактерій в даних випадках не виявлено.

«Неясно, чи мають ці випадки загальну причину, або це різні захворювання зі схожими проявами», — сказав глава відділу неінфекційних захворювань CDC доктор Ілеана Аріас.

При цьому експерти CDC пов’язують захворювання з використанням ТГК-містять рідин в електронних пристроях. Відзначимо, тетрагідрокарбінол (ТГК) — основна діюча речовина в канабісу з психотропною дією.

«У багатьох випадках пацієнти визнають недавнє використання продукту, що містить ТГК», — говорить доктор Ілеана Аріас.

Однак причини загадкової хвороби поки не виявлені — і зв’язок з продуктами ТГК також не ясна.
Мітч Зеллер з Управління з контролю продуктів і ліків США додав — важливо розуміти, що «ми знаходимося на ранніх етапах цих розслідувань, намагаючись зібрати воєдино факти».

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий