П’ять років і 140 млн євро: як у Києві планують тепломережу лагодити

У КМДА розповіли, де планують взяти кругленьку суму на ремонт багатостраждальної столичної тепломережі.

У Києві почався період комплексної заміни аварійних трубопроводів. Причину частих аварій місцева влада бачить в експлуатаційній зношеності теплових мереж.

Про це заявив заступник голови КМДА Петро Пантелєєв, передає прес-служба міськради.

«Більшість трубопроводів в столиці вичерпали свій термін експлуатації та потребують ремонту. Якби протягом попередніх десятиліть в інфраструктуру міста інвестували хоча б десяту частину необхідних коштів, ми не мали б такої критичної ситуації і випадків, подібних тому, що стався на вулиці Антоновича біля Оcean Plaza «, — сказав він.

Пантелєєв нагадав, що у 2019 році в Києві замінили 130 км найбільш аварійних трубопроводів, що дозволило зменшити кількість можливих аварій на 20%.

«У цьому році ми продовжимо вкладати кошти в заміну комунікацій. На ці цілі будуть виділені кошти міського бюджету, кошти інвестиційної програми, яка закладена в тарифі на гарячу воду й опалення. Також вже з наступного року плануємо почати роботи в рамках міжнародної угоди з Європейським банком реконструкції та розвитку, залучаючи 140 млн євро кредитних коштів «, — розповів заступник голови КМДА.

За словами чиновника, Києву необхідно близько п’яти років, щоб подолати критичну аварійність і увійти в більш плановий і безпечний режим.