Підбиваємо підсумки: найганебніші моменти «восьмої» Ради

Як депутати, які прийшли після Майдану, зуміли перетворитися з гарячих революціонерів в «бізнесменів» і порушників законів

Верховна Рада України восьмого скликання, яка була обрана 26 жовтня 2014 року, сьогодні проводить останнє засідання. Термін її повноважень закінчився достроково, завдяки новообраному президенту Володимиру Зеленському. Він підписав указ про дострокове припинення повноважень цього парламенту, і тепер українців чекають вибори і, сподіваємося, нові обличчя на нашому «манежі».

За ці майже п’ять років в українському парламенті відбулося безліч подій, скандалів і навіть справжніх розборок з бійками. Всього і не згадаєш, проте саме цей склад Верховної Ради особливо яскраво запам’ятався своєю повною відсутністю — як при законотворчому процесі, так і в прямому сенсі, відсутністю на засіданнях.

Картинки з напівпорожнім, а то і повністю порожнім залом парламенту, вже стали звичною справою. Журналісти, а іноді і самі депутати, з веселими коментарями викладали в соцмережі фото Ради, в якій сидить з десяток депутатів. При цьому чарівним чином на табло показують, що за закон проголосували, наприклад, близько 200 депутатів.

Як пояснити такі чудеса, депутати так і не придумали. Зате придумали, як уникнути незручних питань — позбавляти занадто розумних журналістів акредитації, та й взагалі видалити пресу із залу засідань і кулуарів, посадивши її в окрему кімнату.

А списки депутатів і партій, які жодного разу не голосували, не вносили своїх законопроектів і навіть просто не приходили на засідання Ради просто «радували» око на кожній сесії. Ну і звичайно ж, кількість вихідних, канікул і, так званих, поїздок по округах… Мало хто в Україні може собі дозволити так «працювати» і так відпочивати, як наші «слуги народу».

Але, головною «фішкою» цього парламенту, яка найбільше запам’яталась, стало кнопкодавство. Цю практику депутати почали ще при Партії регіонів, але зараз вона досягла просто неймовірних масштабів. Народні обранці, абсолютно не соромлячись ні преси, ні спікера, ні один одного, голосували за себе і всіх відсутніх колег. Порушуючи всі закони і втрачаючи довіру виборців, депутати дуже чітко продемонстрували своє ставлення до народу і до своєї країни.

Ну що ж, в черговий раз сподіватимемося на те, що нові люди при владі і в парламенті все змінять. Тим більше, що президент Зеленський вже зареєстрував закон, який за кнопкодавство передбачає кримінальну відповідальність і великі штрафи. Ну а ми наостанок нагадаємо, як депутати, які прийшли після Майдану, за цей час змогли перетворитися з гарячих революціонерів в ділків і порушників законів, забивши на Україну і українців. Країна повинна знати своїх героїв в обличчя! 

Фото: Рух «ЧЕСНО»

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий