Повернені з РФ українські кораблі ретельно перевірять

Українські броньовані артилерійські катери та рейдовий буксир, які були захоплені РФ поблизу Керченської протоки рік тому, пройдуть перевірку та експертизу для  встановлення їхнього стану. Про це повідомляє Міністерство закордонних справ України.

Пройшло 358 днів з моменту незаконного захоплення і затримання Росією трьох українських військових кораблів в акваторії Чорного моря. 18 листопада кораблі нарешті були передані представникам українських органів влади. … Після ретельної перевірки і експертизи стане зрозумілим, в якому стані повернуто українські кораблі, чи було з них вилучено обладнання та документацію, — заявили в МЗС.

У відомстві нагадали, що Росія була зобов’язана повернути українські судна 25 травня 2019 року після відповідного наказу Міжнародного трибуналу з морського права.

Нагадаємо, 25 листопада в районі Керченської протоки Росія захопила катера «Бердянськ», «Нікополь» і буксир «Яни Капу». 24 моряка, які перебували на борту, повернулися в Україну 7 вересня в рамках обміну полоненими між Росією і Україною. Кораблі ж РФ повернула тільки сьогодні.

 

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий