Позбавлення волі за брехню в декларації не передбачено — підписано відповідний закон

23 грудня підписано закон, який покликаний відновити кримінальну відповідальність за умисне декларування недостовірних відомостей та умисне неподання декларації. За цей закон проголосували всі фракції та групи парламенту.

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) нагадує, що цим законом не передбачено позбавлення волі у випадку, якщо посадовець умисно не задекларував своє майно або ж взагалі умисно не подав декларацію.

«У той час, коли суспільство очікує на достойне покарання для корупціонерів, НАЗК позбавили жодної можливості продемонструвати, що за неправдиві дані в деклараціях посадовці справді несуть відповідальність. Ми сподіваємося, що ця ситуація не залишиться без вирішення, і парламент внесе відповідні зміни до закону», — зазначив Голова НАЗК Олександр Новіков.

Закон передбачає, що навіть у випадку, коли особа не задекларує майна на більше ніж 4000 неоподатковуваних мінімумів (~8 млн грн), вона може отримати покарання у вигляді штрафу до 85 тис. грн, громадських робіт або обмеження волі на строк до 2 років.

Тож, навіть якщо посадовець не задекларував власну яхту марки Bertram, автомобіль Bugatti або годинник Rolex, йому можуть призначити покарання у вигляді штрафу, який становить трохи більше як 1% від вартості незадекларованого майна.

Разом із тим, робота НАЗК лишається заблокованою. Закон, який відновлює функції Агентства, досі не набув чинності.

Позиція НАЗК лишається незмінною: за умисне зазначення недостовірних відомостей на більш ніж 1 млн грн має передбачатися позбавлення волі.