Представники НАЗК, судової влади та ПРООН обговорили проблемні питання врегулювання конфлікту інтересів у діяльності суддів та працівників апаратів судів

Проблемні питання запобігання та врегулювання конфлікту інтересів у професійній діяльності суддів та працівників апаратів судів обговорили в рамках круглого столу представники Національного агентства, судової влади та Програми розвитку ООН в Україні.

У заході взяли участь Голова Національного агентства Олександр Мангул, керівник проекту «Прозорість та доброчесність публічного сектору» ПРООН в Україні Діана Зубко, ректор Національної школи суддів Микола Оніщук та доктор юридичних наук, професор Борис Малишев. Метою зустрічі стала консолідація зусиль її учасників, спрямованих на удосконалення положень чинного законодавства щодо врегулювання конфлікту інтересів у судовій владі, узгодження єдиної практики їх застосування та формування однакового розуміння поняття «конфлікт інтересів».

Олександр Мангул наголосив, що «законодавча неузгодженість породила сумніви щодо можливості Національного агентства складати протоколи стосовно суддів та надання Радою суддів України роз’яснень у сфері конфлікту інтересів. Враховуючи специфіку судової влади, ці проблемні питання необхідно вирішити на користь органу суддівського самоврядування».

Учасники круглого столу також обмінялись думками стосовно реалізації інших конкретних заходів щодо формування ефективної політики запобігання і врегулювання конфлікту інтересів у діяльності суддів та працівників апаратів судів, зміцнення довіри до судової влади, зокрема щодо:

  • Розроблення змін до чинного законодавства з урахуванням рекомендацій, що містяться у Звітах міжнародних організацій, окремих роз’яснень щодо врегулювання конфлікту інтересів у діяльності суддів та працівників апаратів судів, методології відстеження конфлікту інтересів.
  • Розгляду можливості підготовки Верховним Судом узагальнення судової практики та роз’яснень з питань застосування законодавства у сфері запобігання корупції при вирішенні судових  справ.

Голова Національного агентства Олександр Мангул висловив сподівання, що прийняті на сьогоднішній зустрічі консолідовані рішення сприятимуть дієвості системи запобігання корупції в Україні з урахуванням найкращих європейських практик.

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *