Прес-марафон Зеленського: реакція експертів та соцмереж

Володимир Зеленський виділив цілий день на спілкування з журналістами. Про що розпитували гаранта та навіщо йому цей захід.

Сьогодні, 10 жовтня, президент України Володимир Зеленський проводить прес-марафон. На захід, який проходить у Kyiv Food Market, акредитувалося понад 300 журналістів, у тому числі іноземних, які хочуть поставити президенту питання. Розпочався захід о 10.00. Формат прес-марафону незвичний для України. Групи журналістів по 7-10 осіб сідали за стіл до президента та ставили йому питання. Журналісти змінювали один одного кожні півгодини. За підрахунками Офісу президента, марафон може тривати понад 10 годин.

Навіщо це потрібно?

Політолог Ігор Петренко вважає, що таким чином Зеленський намагається виправити промахи своєї комунікаційної стратегії. Після підписання «формули Штайнмайєра» ситуація в Україні загострилася, люди вийшли на протести. Команда президента, на думку Петренка, вирішила поспілкуватися з журналістами, щоб знизити градус напруги в суспільстві. Це вирішили зробити до 14 жовтня, адже в цей день націоналістичні організації влаштовуватимуть протести. Офіс президента намагатиметься виправити ситуацію.

Політолог Олексій Якубін вважає, що марафоном Зеленський хоче вразити людей. Крім цього, він хоче використати цей захід як майданчик для того, щоб пояснити українцям «формулу Штайнмайєра». Особливо в умовах останніх протестів. Президент буде переконувати суспільство, що він працює над питанням миру.

Політичний експерт Ростислав Балабан зазначив, що пресмарафон вирішує одразу декілька проблем. По-перше, знімає з усіх ефірів питання про розведення військ. По-друге, дає відповідь на претензії ЗМІ щодо недостатньої комунікації з ними. За словами експерта, формат заходу в «домашньому» форматі сподобається суспільству, навіть, якщо вони не почують конкретних відповідей. Крім цього, в найближчий час президент зможе не відповідати на запитання журналістів, адже й так з ними багато поспілкувався.

Що думають експерти?

Політичний експерт Микола Спірідонов на своїй сторінці в Facebook зазначив, що з технологічної точки зору формат прес-марафону виграшний, він виглядає цікавіше прес-конференції. Втім, вже о 16.00 Зеленський виглядав стомленим, а питання журналісти продовжували ставити одні й ті ж. Крім цього, президент не володів багатьма питаннями. Наприклад, не зміг прокоментувати новий Трудовий кодекс, який зараз просуває  партія «Слуга народу». Зеленський навіть визнав, що взагалі не орієнтується у змінах, які чекають на українців після ухвалення законопроекту.

Політичний експерт Андрій Смолій заявив, що жодних конкретних відповідей від Володимира Зеленського не почув, а сам прес-марафон дуже швидко зайшов в глухий кут. Смолій назвав формат, придуманий командою президента, жахливим і виснажливим. Крім того, звинуватив його у неповазі до журналістів, адже добра сотня акредитованих представників ЗМІ не встигне поставити питання президенту.

Політичний експерт Максим Маньковський зазначив, що Зеленський, обираючи таке місце для заходу, продовжує «говорити мовою» пересічного громадянина. При цьому, він не заморочується на складні відповіді, а працює лише для кухні. 

Втім, не всі експерти змогли серйозно поставитися до сьогоднішньої вистави Зеленського в Kyiv Food Market. Наприклад, політичний експерт Андрій Вігірінський жартома запропонував організаторам наступного разу пригощати гостей не фрі та бургерами, а гуцульською бринзою, баношем та варениками. За його словами, треба популяризували вітчизняну кухню. Заодно можна поруч з заходом організувати ярмарок.

Що кажуть люди?

Люди по різному коментують захід, але переважають жартівливі коментарі. Це свідчить про те, що марафон хоч і не викликає негативу, але серйозно не сприймається. Люди просто дивляться чергове шоу, яке спродюсували в «95 Кварталі». Загалом коментарі українців щодо марафону сьогодні стосуються двох жартів: їжі та Дня психічного здоров’я. 

Прес-марафон в день психічного здоров’я без присутності санітарів не можна вважати ефективною терапією, — іронізують користувач мережі.

 

І чому ніхто нічого не їсть? Їжа пропадає,- переймаються інші.

Ще один користувач мережі пожартував, що марафон треба було проводити на каруселі, яку ставлять навпроти Пасажу. Зеленський сидів би на конячці, а кореспонденти застрибували б на вільні місця позаду. 

Раніше RabinovichTV писав, що потрібно зробити владі, щоб залучити в Україну інвесторів.

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий