Прикордонники не можуть добудувати «Стіну» на кордоні з Росією

Уряд відкладе на 4 роки будівництво «Стіни» на кордоні з РФ.

Завершення скандального проекту «Стіна» з облаштування кордону з Росією може бути відкладено з 2021 року на 2025 рік через брак фінансування.

Так, державна прикордонна служба направила зацікавленим центральним органам виконавчої влади проєкт розпорядження Кабінету Міністрів про внесення змін до Плану заходів проекту «Стіна», яким передбачено завершення будівництва на кордоні з Російською Федерацією у 2025 році. Про це йдеться в листі Держприкордонслужби на запит експертної організації State Watch.

Необхідність продовження термінів виконання Плану заходів щодо інженерно-технічного облаштування українсько-російського кордону прикордонники пояснюють скороченням фінансування, а також зростанням вартості будівельних матеріалів, робіт і послуг.

Як відомо, ще у 2014 році Арсеній Яценюк анонсував початок зведення фізичного кордону між Україною й Російською Федерацією. Будівництво мало завершитися у 2018 році, проте терміни продовжили до 2021 року. Зараз планується перенесення реалізації проекту «Стіна» ще на 4 роки, тобто до 2025 року.

Загальна очікувана вартість проекту «Стіна» становить 4,1 млрд грн. З них у період 2015–2019 років уже було витрачено 1,7 млрд грн. Відповідно до показників бюджетної програми «Заходи з інженерно-технічного облаштування кордону», за якою здійснюються витрати на «Стіну», на будівництво російсько-українського кордону у 2020 році передбачено ще 400 млн грн.

 

Фото: statewatch.org.ua

Разом із тим, прикордонники відзначають, що виконали більшість запланованих робіт.

Згідно з наданою Держприкордонслужбою інформацією, упродовж 2015–2019 років на ділянці російсько-українського кордону було передбачено влаштування 634 км інженерних загороджень, а також прокладання 341 км рокадних доріг, з яких у зазначений період облаштовано 546 км інженерних загороджень і 316 км рокадних доріг. Тобто ці роботи проєкту «Стіна» виконали на 86% і на 93% відповідно.