Продукти в Україні дорожчають з космічною швидкістю

Овочі борщового набору, крупи і цитрусові дорожчають дуже високими темпами, відзначають в Національному банку України

Національний банк відзначає, що високими темпами дорожчають овочі борщового набору, крупи, особливо гречка, і цитрусові. Про це свідчать дані НБУ.

«Зростання цін на окремі товари відображав підвищений попит, так і звуження пропозиції. Так, зростання цін на м’ясо і овочі борщового набору можна пояснити закриттям ринків і відсутністю міжміського сполучення (відповідно, зменшенням/відсутністю пропозиції з боку дрібних господарств)», — йдеться в повідомленні Нацбанку.

До своєрідних індикаторів кризи належать гречана група і туалетний папір.

Також значно подорожчали продукти-«антисептики» — часник, цибулю, лимони. Вказується, що ажіотажний попит на них спостерігалося і під час свинячого грипу (H1N1) 2009 року.

Однак і девальвація гривні також вплинула на зростання цін на продукти-«антисептики» (лимони і часник переважно імпортуються).

Як повідомляв RabinovichTV , в той час, як Кабінет Міністрів анонсував жорсткі заходи для недопущення зростання цін на продукти харчування та товари першої необхідності, які зіпсують плани спекулянтам і недобросовісним продавцям, їжа в Україні продовжує дорожчати.