Прокуратура Миколаївщини запобігла безпідставному витрачанню 13 млн грн з бюджету

Господарський суд Миколаївської області задовольнив позов Миколаївської обласної прокуратури  в інтересах держави в особі Південного офісу Держаудитслужби до Управління капітального будівництва Миколаївської облдержадміністрації та АТ «Національна акціонерна компанія «Нафтогаз України» про визнання недійсним договору підряду про добудову газопроводу на території області в частині зобов’язання управління повернути кошти в сумі  13 млн. грн.

Повідомляє прес-служба Миколаївської обласної прокуратури.

Підставою для звернення прокурора до суду стало взяття на себе Управлінням капітального будівництва Миколаївської ОДА бюджетних зобов’язань щодо повернення АТ «НАК «Нафтогаз України» вартості добудови газопроводу в Первомайському районі Миколаївської області в сумі 13 млн. грн. без відповідних бюджетних призначень, оскільки Законами України «Про державний бюджет», починаючи з 2012 року, кошти на вказані цілі для Управління не виділялися.

Такі правочини, відповідно до вимог ст. 48 Бюджетного кодексу України,   є недійсними, за ними не можуть виникати бюджетні зобов’язання, а витрати бюджету на покриття  таких зобов’язань не здійснюються.

Суд погодився з позицією прокурора та визнав зазначений договір в частині зобов’язання Управління повернути товариству за рахунок бюджетних коштів суму, витрачену ним на фінансування добудови газопроводу, яким здійснюється постачання газу населенню спеціалізованими підприємствами, недійсним, що дозволить уникнути зайвого бюджетного навантаження та забезпечити фінансування пріоритетних програм соціально-економічного розвитку регіону.