Просто про конфлікт інтересів: НАЗК опублікувало нові методичні рекомендації

Конфлікт інтересів — в основі більшості корупційних правопорушень. Адже корупціонер завжди діє у своїх інтересах або в інтересах близьких осіб всупереч службовим інтересам.

Частина правопорушень, які стосуються конфлікту інтересів, можуть виникати, коли особа не обізнана, як запобігати таким ситуаціям та їх вирішувати.

Саме тому Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) розробило оновлені методичні рекомендації «Щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно запобігання та врегулювання конфлікту інтересів.

Рекомендаціями можна користуватися у двох форматах:

  • розділ бази знань НАЗК, у якому можна легко знайти відповідь на необхідне питання;
  • брошура, яку можна зберегти на телефон або комп’ютер, а також роздрукувати.

« Запобігання конфлікту інтересів — один із найважливіших заходів, визначених Конвенцією ООН проти корупції. Тож розроблення таких рекомендацій — важливий крок для виконання Україною Конвенції. Це фактично перший друкований україномовний матеріал, де про розповсюджені ситуації, пов’язані із конфліктом інтересів, розповідається простою та зрозумілою мовою», — зазначив Голова НАЗК Олександр Новіков.

Методичні рекомендації враховують досвід НАЗК щодо найбільш актуальних проблем застосування антикорупційного законодавства, які виникають у публічних службовців. Вони описують типові ситуації, про які до НАЗК надходить найбільше питань, а пояснюють аспекти, які неоднозначно врегульовані законодавством.

НАЗК дякує Антикорупційній ініціативі ЄС в Україні (EUACI), проєкту USAID «Підтримка організацій-лідерів у протидії корупції в Україні «ВзаємоДія» та адвокату Ігорю Степанову, окремі пропозиції яких було враховано в публікації.