Протистояння не допомогли: «слуги» пустять землю з молотка

Півдня протистоянь нічого не дали: «Слуги» проголосували за продаж землі.

Після кількох годин протистоянь Верховна Рада в першому читанні підтримала законопроект закону №2178-10 про дозвіл продавати і купувати землі сільгоспризначення. За відповідне рішення проголосували 240 нардепів – 227 із них представники «Слуги народу» і 13 – позафракційні.

Відзначимо, сьогодні більшість фракцій виступали проти розгляду законопроекту про ринок землі. Зокрема, проти нього виступили » Опозиційна платформа – За життя «, «Голос», «Батьківщина», і «Європейська солідарність». Фактично законопроект підтримувала тільки фракція «Слуга народу», хоча й її представники сумнівалися, що голосів для прийняття в першому читанні набереться достатньо. Але депутати підтримку більшості знайшли, и все ж таки проголосували за скандальний законопроект.

Отже, що це означає. Згідно із законопроектом, до 1 січня 2024 року набувати права власності на с/г землі зможуть громадяни України та українські юрособи, а також, у порядку виключення, громадяни чи компанії, у тому числі іноземні, які вже принаймні 3 роки на якихось користуються українськими землями (орендують, наприклад), інформує «112 України».

Щоправда, законопроект передбачає певні обмеження — в одних руках може бути не більше 35% земель тергромади та не більше 8% області чи Криму; не більше 0,5% усіх с/г земель України. Порушення всіх цих обмежень може стати підставою для примусового відчуження земель.

У разі продажу земельної ділянки переважне право на її придбання мають намір надати орендарю, якщо він готовий сплатити відповідну ціну, а у разі проведення аукціону — якщо орендар готовий заплатити найвищу запропоновану у ході торгів ціну.

Громадяни, які мають право постійного користування, довічного успадкованого володіння земельними ділянками, а також орендарі, які переоформили право постійного користування щодо земельних ділянок, мають право на викуп земель у власність із розстрочкою до 5 років за ціною, яка дорівнює нормативній грошовій оцінці ділянок, без земельних торгів. Закон набере чинності з 1 жовтня 2020 року.

При цьому у правлячій фракції підкреслювали, що законопроект буде істотно змінений до другого читання. Передбачається, що в фінальну версію внесуть норму, згідно з якою продаж землі іноземцям буде заборонено до всеукраїнського референдуму.

Крім того, в «Слузі народу» пропонували перехідний період для відкриття ринку землі. Так, глава парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетьманцев пояснив, що перехідний період дозволить підготувати Держгеокадастр до відкриття ринку.

«Я виступаю за те, щоб був певний перехідний період. Так, щоб ринок землі не відкривався відразу з якогось числа повністю. А щоб ми могли, з одного боку, відкривати його поступово, а з іншого — підготуватися», — заявив він. 

Як відомо, у Мінекономіки назвали вартість гектара при відкритті ринку землі. Так, заступник міністра економіки Тарас Висоцький розповів, що після можливого відкриття ринку землі ціна одного гектара залежно від моделі ринку, може досягти 2200 доларів.

Також раніше президент Володимир Зеленський запевнив, що іноземці та іноземні компанії отримають змогу купувати українську землю лише за результатами всеукраїнського референдуму.

Як відомо, мораторій на продаж землі, продовжений Верховною Радою в грудні 2018 року, діє до 2020 року.

Читайте нас в  Facebook   і  Тwitter , також підписуйтесь на канал в  Telegram , щоб завжди бути в курсі важливих змін в країні і світі. 

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий