Рабінович: Ми підтримаємо будь-які рішення, спрямовані на мир

«Опозиційна платформа – За життя» – прийшла в Раду дев’ятого скликання не за посадами, а за можливістю впливу і контролю над владою, як це робиться у всіх цивілізованих країнах світу, – Рабінович.

Сьогодні у Верховній Раді України пройшло організаційне засідання за участю новообраних народних депутатів. Які питання розглядалися, чи досягнуті угоди щодо ключових моментів, розповів журналістам на брифінгу співголова політичної партії «Опозиційна платформа — За життя» Вадим Рабінович.

«Поки тільки відбулося організаційне засідання і ще не обговорювалися конкретні питання. У самий найближчий час почнемо обговорювати питання створення комітетів. Вважаю, що ми повинні дотримуватися простого принципу щодо формування комітетів парламенту – пропорційного. Наприклад, «Опозиційній платформі – За життя» належить три комітети і крісло віце-спікера. За настроєм наших колег я бачу, що вони мають намір рішуче діяти в цьому напрямку», — заявив Вадим Рабінович.

Політик також повідомив, що очолювана ним політична сила звернулася до колег з пропозицією створити нові комітети.

«Ми попросили створити три нових комітету. Розумно і зрозуміло будь-якій людині, що сьогодні вкрай необхідно створити комітет з молоді, спорту та питань сім’ї. Якщо не думати про молодь і розвиток країни, тоді взагалі незрозуміло, навіщо ми працюємо в цій Раді. Другий комітет буде комплексно займатися вирішенням усіх питань Донбасу. Адже якщо не буде миру в нашій країні, то інше – від лукавого. І третій – комітет у справах соціальної політики та ветеранів Великої Вітчизняної війни, а також інших збройних конфліктів. Навіщо він потрібен? Та тому що в нашій країні перестали згадувати тих людей, які захищали нашу Батьківщину. Дуже важливо при зміні влади розставити все по місцях, сказати хто герої, а хто ні!» – заявив Вадим Рабінович.

Більш того, продовжив він, єдина по-справжньому опозиційна політична сила – «Опозиційна платформа – За життя» – прийшла в Верховну Раду України дев’ятого скликання не за посадами, а за можливістю впливу і контролю над владою, як це робиться у всіх цивілізованих країнах світу.

«Ми хочемо домогтися, щоб в Україні було як в будь-якій країні світу. Нас ведуть куди, до Європи? Так давайте візьмемо, наприклад, Німеччину: в Німеччині 14 комітетів має владу, 10 — опозиція. І комітети ці стосуються не якогось озеленення парканів, а контролю над бюджетом, над регламентом, і найголовніше — над системою влади. Тому що якщо цього немає — опозиція не працює. Це здорово і нормально», — пояснив політик.

Вадим Рабінович нагадав, що парламентська традиція передбачає – опозиція отримує бюджетний комітет, регламентний комітет, комітет з питань свободи слова. Тому «Опозиційна платформа – За життя» вже внесла свої пропозиції по роботі комітетів Верховної Ради IX скликання.

Нагадав він і про те, що ще під час роботи Ради минулого скликання представниками політсили було подано велику кількість законопроектів, які «є актуальними і потрібними для країни, і якісь з них ми допрацьовуємо в світлі змінити ситуацію».

«Зараз ми формуємо свою фракцію, її позицію, тому про перші наших законопроектах в новій Раді говорити поки рано. У будь-якому випадку позиція нашої партії і фракції наступна: ми будемо підтримувати будь-які дії «Слуги народу», спрямовані на встановлення миру і поліпшення економічної ситуації в країні. Ми ніколи не підтримаємо рішення, провідні нас до війни і ще більшого зубожіння українського народу!» — підкреслив співголова політичної партії «Опозиційна платформа — За життя».

Відповів Вадим Рабинович і на питання журналістів про можливе висунення Віктора Медведчука на посаду віце-спікера. «Партія не буде висувати його на цю посаду» з тієї простої причини, що він вже займав і посаду віце-спікера, і першого віце-спікера, і сьогодні він зосереджений на партійній роботі, яку він знає і вміє», – резюмував Вадим Рабінович. 

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *