Рада дала «добро» на перезапуск судової реформи

«Слуги народу» дозволили перезапустити судову реформу.

У середу, 16 жовтня, Верховна Рада ухвалила в другому читанні та в цілому президентський законопроект як невідкладний №1008 про перезапсук судової реформи. За проголосували 236 народних обранців.

Слід відзначити, що відповідне рішення підтримали лише представники фракції «Слуга народу». Інші чотири – «Опозиційна платформа – За життя», «Батьківщина», «Європейська Солідарність» та «Голос» – проголосували проти, передає Depo.ua.

Отже, що передбачає законопроект. Законопроект вносить зміни до законів «Про судоустрій і статус суддів», «Про очищення влади» та «Про Вищу раду правосуддя».

А саме скорочує кількість суддів Верховного суду з 200 до 100, вводить новий порядок формування Вищої кваліфікаційної комісії суддів, запроваджує при Вищій раді правосуддя (ВРП) комісію доброчесності та етики, розширює список посад, на які поширюється люстрація.

Перед фінальним голосуванням депутати розглядали поправки.

Спершу відхилили поправку нардепа «Слуги народу» Руслана Стефанчука, яка дозволяла міжнародним експертам у складі комісії накладати вето на рішення щодо звільнення недоброчесних членів Вищої ради правосуддя. За оцінками Центру протидії корупції, у таких умовах члена ВРП звільняли б самі члени ВРП. Після перерви депутати погодили поправку.

Метою і завданням законопроекту є комплексне врегулювання питань організації діяльності Вищої кваліфікаційної комісії суддів України та Вищої ради правосуддя.

Автори вважають, що причиною неефективності органів суддівського врядування є спосіб їх формування – так, за законом ВККС та ВРП наполовину складаються із суддів, делегованих суддями. Питання про звільнення членів ВККС та ВРП з питань невідповідності їх поведінки етичним стандартам є виключною дискредитацією цих органів.

Хоча законопроект пропонує залучення міжнародних експертів до складу комісії з відбору членів ВККС та Комісії з питань доброчесності та етики, яка зможе ініціювати питання про звільнення членів ВККС та ВРП, їх роль відрізнятиметься від тієї, яка була передбачена Законом України «Про вищий антикорупційний суд», що може істотно знизити їх ефективність.

Також планується врегулювати питання про залучення міжнародних експертів до вирішення питань добору та звільнення членів ВККС, звільнення членів ВРП так, як це відбулось під час створення Вищого антикорупційного суду.

Як відомо, 12 вересня проект ухвалили у першому читанні.

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий