Рада дала зелене світло “судовій реформі” Зеленського

Верховна Рада ухвалила в першому читанні законопроект Зеленського №1008 щодо діяльності органів суддівського врядування.

Верховна Рада ухвалила в першому читанні законопроект Зеленського №1008 щодо діяльності органів суддівського врядування. За нього віддали голоси 238 депутатів. Згідно з текстом, йдеться про переобрання усіх членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів (ВККС) за новими правилами.  

Президент запропонував змінити процедуру обрання ВККС – цим займеться спеціальна комісія у складі трьох членів Ради суддів України та трьох міжнародних експертів. Останні матимуть вирішальний голос. 

Крім того, нова ВККС має перевірити на доброчесність суддів Верховного Суду – ті, до кого не виникне питань, будуть рекомендовані до призначення на посади у суді.

Також у законопроекті йдеться про етичну комісію, яка має стежити за доброчесністю самих членів ВККС і Вищої ради правосуддя (ВРП).

Вона складатиметься з трьох членів ВРП та трьох міжнародних експертів, які за результатами перевірки зможуть ініціювати питання про звільнення недоброчесного члена ВРП/ВККС.

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий