Реформа в дії: в Україні мають намір скасувати пільгові пенсії

Пенсійна реформа вже несе зміни — першими це відчують одержувачі пільгових пенсій, які мають право виходити на пенсію достроково

У Пенсійному Фонді на даний момент недостатньо коштів, щоб забезпечити всіх українців гідними виплатами. Саме тому український уряд вирішив запровадити нову пенсійну реформу, яка вступить в силу з 2021 року.

В ПФУ повідомили, що першими відчують зміни одержувачі пільгових пенсій, які мають право виходити на пенсію достроково. Їх кількість незабаром значно зменшиться, повідомляє Finance.ua.

Також в Україні збираються ввести підвищений тариф єдиного соціального внеску за осіб, зайнятих на роботах за списками пільгових категорій професій.

Крім того, припиниться призначення пенсій за вислугу років. Такі виплати залишаться у вузького кола осіб. Їх покривають виключно за рахунок держбюджету, а так як коштів зараз бракує і українців хочуть перевести на накопичувальну пенсійну систему, то на державу розраховувати особливо не можна.

Щоб зменшити витрати на пенсіонерів, в Україні щороку зростає пенсійний вік (для жінок) і стаж. З 2021 року, аби вийти на пенсію, потрібно буде накопичити мінімум 28 трудових років. З кожним роком ця цифра буде збільшуватися, поки в 2028 року не досягне 35 років.

Як повідомляв RabinovichTV , з 1 липня прожитковий мінімум в Україні зросте до 2118 гривень, а мінімальна пенсія — до 1 712 гривень. Розмір максимальної пенсії з 16 380 гривень підвищиться до 17 120 грн.