Росія збирається розширити санкції проти України

Росія хоче розширити діючі економічні обмеження щодо ряду осіб і українських компаній

Російський уряд вніс до Держдуми проект закону про введення нових економічних обмежень щодо України. Документ розширює діючі обмеження проти низки осіб і українських компаній.

Серед іншого, пропонується заборонити прийом платіжним агентом РФ грошових коштів і здійснення транскордонних платежів, якщо одержувач включений до санкційного списку, повідомляє ТАСС.

Центральному банку РФ і федеральним органам виконавчої влади доручено надати Мінфіну звіти про діяльність організацій, що здійснюють операції щодо осіб, до яких застосовуються санкції.

Мова йде про розширення переліку обмежень, накладених на низку осіб і компаній в рамках указу «Про застосування спеціальних економічних заходів у зв’язку з недружніми діями України щодо громадян і юридичних осіб Російської Федерації».

Нагадаємо, відповідний указ президент РФ Володимир Путін підписав у жовтні 2018 року. Вперше Росія ввела санкції проти України у 2015 році. Аналогічні дії РФ вжила до ряду країн, які підтримали антиросійські санкції у зв’язку з анексією українського півострова і агресією на Донбасі.

У грудні минулого року Росія розширила санкції проти України. Через кілька днів колишній прем’єр-міністр РФ Дмитро Медведєв заявив, що Росія готова обговорювати скасування санкцій проти України, але аналогічні дії повинен зробити Київ.