СБУ відзвітували про випадки корупції за попередній рік

У Службі розповіли, яких збитків принесли дії хабарників державі.

За попередній рік співробітники Служби безпеки України блокували 497 проявів корупції серед можновладців різних рівнів: від органів муніципальної та державної влади до правоохоронних і військових структур. 

Про це зазначається у звіті СБУ за 2019 рік на офіційному сайті.

«Загальна сума неправомірної вигоди, яку вимагали корупціонери становить понад 65 мільйонів гривень, а виявлені збитки держави і територіальних громад – більше ніж 1 мільярд 400 мільйонів гривень. Співробітники Служби викрили на зловживаннях низку високопосадовців державних органів», — повідомили у відомстві.

Так, хабар за працевлаштування вимагав заступник Голови Державної архівної служби України. 

Керівник підрозділу Міністерства енергетики та вугільної промисловості вимагав від підлеглого гроші за приховування інформації про виявлені під час е-декларування порушення. 

Погорів на корупційних зловживаннях і заступник Голови Держагенства водних ресурсів. Без винагороди посадовець відмовлявся погоджувати технічну документацію та укладати договір із комерційною структурою на проведення меліорації Бучанського водосховища. 

Вимагав майже 250 тисяч гривень неправомірної вигоди заступник начальника Територіального управління Державної судової адміністрації Полтавщини. Саме стільки коштував його підпис на актах прийому робіт із ремонту приміщень судів.