Скандальна судова реформа: навіщо Зеленський хоче «урізати» суддів

У президента пояснили скорочення кількості суддів тим, що їх число і матеріальне забезпечення набагато вище, ніж у багатьох країнах Європи

У Верховному суді України вдвічі більше суддів ніж у вищих судових інстанціях інших країн, тому ухвалений у першому читанні законопроект №1008 передбачає їхнє скорочення вдвічі. Про це розповів представник президента у Конституційному суді Федір Веніславський.

Він також зазначив, що іншим законопроектом уряд розвантажив роботу Великої палати Верховного Суду, пише Цензор.НЕТ.

«Я спеціально, коли доповідав у ВР цей законопроект, попросив помічників – вони підготували статистику стосовно кількості суддів у вищих судових інстанціях у різних країнах світу. Так от, найбільше суддів – у касаційних судах Франції, там 120 чоловік. Але при тому, який рівень розвитку Франції, а який рівень розвитку України. У нас – 193 судді. Знову ж таки, повертаючись до матеріального забезпечення, – воно вище, ніж у деяких країнах Європи», — заявив Веніславський.

Він зазначив, що законопроєктом №1026 уряд суттєво розвантажив роботу Великої палати Верховного Суду. «Тому що дуже великий масив справ, які туди зараз заходять, про визначення юрисдикції касаційного суду, і проблемні питання повторюються», — зазначив Веніславський.

При цьому скорочення суддів планується за допомогою повторного конкурсу на вказані посади. Відповідаючи на питання про те, чому в законопроекті щодо скорочення суддів не прописали критерії відбору Веніславський зазначив, що «напевне, тому, що насамперед потрібно було вирішувати нагальні проблеми щодо переформатування Вищої кваліфікаційної комісії судів. Тому що це орган, який фактично гальмував судову реформу і розвиток судової влади».

Нагадаємо, запропонований президентом України Володимиром Зеленським законопроект №1008 «Про внесення змін у деякі закони України щодо діяльності органів суддівського управління» був прийнятий у першому читанні 12 вересня. Він скорочує склад Верховного Суду вдвічі – з 200 до 100 суддів, запроваджує новий порядок формування Вищої кваліфікаційної комісії суддів, створює при Вищій раді правосуддя комісію чесноти та етики, розширює перелік посад, на які поширюється люстрація, включно із ВККС, ВСП та іншими судовими органами, раніше для люстрації недосяжними.

За день до ухвалення законопроекту низку його положень зазнали жорсткої критики з боку заступника голови представництва Європейського Союзу в Україні Анніки Вайдеман і канадського посла Романа Ващука.

Пізніше документ розкритикувала Рада Європи. Зокрема, генеральний секретар Ради Європи Марія Пейчинович-Бурич зазначила, що запропоновані Зеленським зміни можуть серйозно позначитися на незалежності судової системи. Зокрема, законопроект впливає на статус, кваліфікаційні вимоги до судді і пов’язані з ними процедури.

Окрім того, моніторинговий комітет Парламентської асамблеї Ради Європи направив до Венеціанської комісії запит щодо оцінки президентського законопроекту №1008.

Читайте нас в Facebook  і Тwitter , також підписуйтесь на канал в Telegram , щоб завжди бути в курсі важливих змін в країні і світі.     

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий