Скандальні «плівки Єрмака»: ВАКС зобов’язав НАБУ розслідувати справу

Вищий антикорупційний суд зобов’язав відкрити справу проти Єрмака-молодшого через імовірну торгівлю посадами.

Вищий антикорупційний суд зобов’язав Національне антикорупційне бюро України почати розслідування щодо брата глави Офісу президента — Дениса Єрмака. Йдеться про відеозаписи, на яких нібито Денис Єрмак пропонує за хабарі державні посади. Про це, у вівторок, 2 червня, повідомив ВАКС на сторінці в Facebook.

У повідомленні говориться, що слідча суддя ВАКС частково задовольнила скаргу народного депутата Гео Лероса і зобов’язала НАБУ внести в ЄРДР «відомості про вчинення кримінального злочину, про який говорилося в заяві».

Тепер НАБУ, за рішенням суду, повинне почати досудове розслідування справи «плівок Єрмака».

У ВАСК також наголосили, що правову кваліфікацію фактам у справі має надати орган досудового розслідування.

При цьому на своїй сторінці у Facebook народний депутат від фракції «Слуга народу» Гео Лерос підтвердив, що заяву подавав саме він.

Нагадаємо, 29 березня нардеп від Слуги народу Гео Лерос опублікував відео, на яких людина, схожа на брата глави Офісу президента Дениса Єрмака, обговорює питання призначення на державні посади. Герої відео обговорюють майбутні призначення «потрібних» людей на «ласі» посади на митниці і в інших державних структурах.

У свою чергу Андрій Єрмак заявив, що подасть заяви в СБУ і ДБР щодо поширеного Леросом відео.

Також повідомлялося, що фігуранти «плівок Єрмака» розповіли про скандал.

Як повідомляв  RabinovichTV , на початку травня авторам викривального відео спалили мотоцикл і кинули гранату в машину . Самі фігуранти пов’язують напади із оприлюдненими «плівками Єрмака». Як зазначив Штанько, напередодні вони пройшли перевірку на поліграфі в цій справі. При цьому обидва свідки стверджують, що такі дії на їхню адресу будуть зворотний ефект — ніхто не збирається мовчати.